Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Bezcitné monštrá vybudované v rozpore so zákonom o ochrane prírody. - diskusia

autor: off Edu
pridané: 12.9.2009 17:15
Pozorujem tu publikovanie poľovníckych zariadení ktoré sú v rozpore zo zákonom .Sú klincami pevne spojené so stromom čo zákon neumožňuje. To by ma až tak neštvalo aj keď po kontrole lesneho úradu budú musieť tieto stavby odstrániť . Skôr ma hnevá ,že taketo zariadenia publikujete . Podobné to bolo zo zdochlinami . Vytvorenie poľovníckeho zariadenia je zásah do krajiny a estetiky prostredia . To by si mal každý zvážiť ako sa prezentuje akým zariadením !!! Veď uznajte zopár linkov na zariadenia :
odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz />
Nie je to už trocha priveľa sa takto prezentovať na verejnosti ? Trocha citu by niekedy nezaškodilo .
počet zobrazení: 13 403
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 66 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off citulik, 22.11.2017 o 17:56

Edu, od roku 2010,kedy si pridal diskusiu sa veľa zmenilo k horšiemu.Bohatým je jedno akú opachu vynesú do lesa,hlavne že tam niečo zabijú.Lenivosť niektorých nemá obdobu, nechávajú v lese rýpať buldozéry len aby nemuseli za zverou chodiť pešo veď načo majú luxusné terénne auto.Krmia zver hocakým svinstvom z obchodných domov,zhnité banány, kapusta, ananás,mrkva a.t.d.a štátna správa a poľovná stráž to má na háku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 10.1.2010 o 15:39

dzlubo prečo by som nesúhlasil ? Veď i dnes je tzv. kandidátstvo volá sa síce čakateľstvo ale je minimálne ročné v našom PZ . Medzi čakateľmi je napríklad i lesný ing. ktorý čaká tuším 8 rokov . Má najlepšie a najkvalitnejšie poľovnícke zariadenia v PZ odkráčaných stovky poľovačiek v pohone .Poľovníctvu rozumie možno viac ako celé PZ dohromady a poľovníctvo je jeho srdcová záležitosť v našom pz poľuje jeho otec mimochodom tajomník PZ i brat ale je čakateľom i naďalej . Takže tej spravodlivosti sa mu žiaľ veľa nedostáva . V prírode pracuje nie len PZ ale i pre svoju radosť .Napríklad táto studnička je zapustená ešte 2m v zemi ošetrená podľa strých receptúr našich dedov odkaz To bol iba jeden jediný príklad . Niekomu nepomôže čakatelstva týždeň mesiac ani rok . To musí mať človek v sebe . U nás sa poznáme všetci od malého decka takže obyčajne čakateľstvo neplní nejaký veľký význam . Ale ok ja len ,že existuje ročné povinné i u nás . Keby nebolo závisti ,nenávisti a nenažranectva mohol by na Slovensku nájsť každý poľovník začlenenie v PZ . Mne osobne je jedno či nás bude v PZ 24 alebo 50 nemám s tým najmenší problém . Možno treba viac sebareflexie a súcitu ku kolegom poľovníkom a miesta bude habadej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off dzlubo, 10.1.2010 o 11:52

lubto... pekne si to opísal.
Neviem a ani nechcem vedieť systém hodnotenia na tejto stránke. Že sa upustilo, že sa sa "NEPÁČI" je podľa mňa dobre. Nie som fotograf No. 10 a viac ale ak zrazu fotka, ktorá dostala stovky hlasov a zrazu jeden a pri tom dobrý fotograf, dal nepáči a fotka bola na vymazanie. Bežne mážem foto, ktoré je nesledované, stačí mu čas, kým je na stránke, ak nebolo úspešne, tak nech nezavádza. No všimol som si nové praktiky, niekto napíše napr. k môjmu fotu pozitívny komentár a nedá fotke hlas... No opäť som odbočil od témy...
Edo, tie zábery sú až kruté, to robia poľovníci ? Aj ak nebudeš súhlasiť so mňov, tak v starých časoch bola mimo iného aj ročná kandidátská doba, asi ju máš aj Ty za sebou. Ja som skúšku z poľovníctva zložil v 19 rokoch, ešte na strednej škole, ale ten rok kandidácva mi dal veľa. Aj keď som z poľovníckej rodiny, tak školiteľom mi bol cudzí človek a bral ma od laty, za rok ma veľa naučil - viac ako otec, ktorý bol na mňa milý. Dnes mi trhá žily ako vidím s klincami na strom pozbíjaný rebrík a oproti políčko. Asi by sa mala založiť aj zložka poľovnícké antistavby aj s popísom, že kde sa nachádzajú, to by sme videli.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 9.1.2010 o 12:08

lubto...pekne si to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 9.1.2010 o 11:13

vlavar úmysel máš dobrý, len si uvedom, že sú tu rôzni ľudia a mnohí dávali antihlasy len preto, že sa im dotyčný nepáčil, alebo mal iný názor, alebo im samotným dal antihlas - inými slovami - veľa ľudí praktikovalo odvetu antihlasmi aj na fotkách ktoré boli technicky, atmosférou, zákonnosťou dokonalé; ak by platil Tvoj systém, mnoho dobrých fotiek by mizlo len kvôli ľudskej pomstychtivosti, závisti, ješitnosti, hlúposti (vyber si čo chceš). To je aj dôvod prečo sa hodnotenie "nepáči" zrušilo. Takéto hodnotenie by mohlo byť prospešné, ale len v ideálnom prípade (a ideál sa dosiahnuť nedá), nie v prípadoch afektových reakcií tiežľudí, ktorých tu bolo (?je?) požehnane.
MSmarian - asi viem ako myslíš prvú vetu v Tvojom príspevku "príroda nepatrí nikomu", ale asi je lepšie povedať, že príroda patrí všetkým.... Tí, ktorí chápu prírodu ako vec nikoho sa aj tak k nej správajú, v zmysle hesla: nieje to moje, môžem robiť čo chcem... Veľa ľudí sa správa k cudzím veciam horšie, neopatrnejšie atd ako k vlastným... Ak si niekto povie, že príroda patrí všetkým, teda aj jemu, bude sa k nej správať ako k veci svojej, tj nebude ju ničiť keď mu prináša úžitok... Lenže, je to opäť ideálny stav, ktorý sa doiahnuť nedá... Všetko je o ľuďoch a o ich prístupe, nie o spoločnosti a systéme (hoci aj tie majú nejaký vplyv), ale o konkrétnych jednotlivcoch... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lesnica1, 9.1.2010 o 0:48

a bud rád, že si nemusel robiť :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 8.1.2010 o 18:57

poviem vam tak pred mesiacom som isiel pomoct prestahovat jeden posed s jedneho miesta na druhého , ked sa posed zaveroval,, -pripevnoval doskami o strom samozrejme za použitia klincom tak som len tak povedal ci to nahodou nie je proti vyhláške a ešte som dostal vynadané že som si dovolil to povedat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on vlavar, 8.1.2010 o 18:39

Ja by som bol za vyradenie takýchto fotiek z galérie. Ak by bola možnosť pri fotke hlasovať aj proti, a po získaní povedzme 10 anti hlasov bola fotka odstránená. Niekedy sa ozaj nedá pozerať na tie akože poľovnícke zariadenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 7.1.2010 o 17:41

Každý by si mal uvedomiť, že príroda nepatrí nikomu. To by si mal uvedomiť každý kto takéto monštrá stavia. Títo ľudia nemajú žiadnu úctu k prírode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 7.1.2010 o 16:22

samozrejme ze taketo debaty su potrebne a treba reagovat aj na tie prispevky čo dotyčni pišu skor zo samopašnosti v anonymite,pretože aj tymto sposobom sa človek uči a verte že sa da nasmerovať na dobru cestu v lesn. polov.ochrane atd.....prešlo mi rukami a preskušal vela kand.za obdobie 15r. a teraz su dobri či v sokoliar.,polovnictve. 26 r. polujem(okrem ineho/ a tiež sme v minulosti mali vela pol. zariadeni ktore porušuju zak..Dnes? Ani jedno...Verte že sa to da napravit.Samozrejme že nie z večera do rana.Všetko je to v nas a na nas co tu bude dalej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 6.1.2010 o 21:05

tak je sluhlasim s vami ,,to je nevyhoda internetu ,,alebo vyhoda,,? anonimita ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 6.1.2010 o 21:04

petere....presne toto som hovorila aj ja. Nie je to ale len jeho prípad. Takých je tu viac, bohužiaľ.
čo sa konkrétne jeho týka-nuž ak eda nepozná osobne, tak si to môže myslieť, ale ďalšia vec je, že ak už nemá toľko slušnosti v sebe, aby sa zdržal komentárov, tak by si mal aspoň uvedomiť koľko má v porovnaní s niekým iným rokov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 6.1.2010 o 20:58

tato debata tu ma nieco do seba. suhlasim s nazorom, ze je potrebne poukazovat na veci, ktore nie su dobre. od toho su podobne fora aby sa debatovalo. to je fajn. ale mna osobne strasne vytacaju primitivni ludia, ako ten chlapec co sa tu zavzdusnoval a podla mna nevhodne reagoval na Edove prispevky. nezastavam si Eda a ani netvrdim, ze s nim vo vsetkom suhlasim. ale v tomto pripade hej. co mi vadi je ze si ludia zvykli schovavat sa za anonimitu internetu a dovoluju si veci, ktore by nemali. chcel by som toho fafrna vydiet, ako by Edovi vravel do oci, ze je debo a ze zaklada picovske temy. ze nesuhlasim s nazorom niekoho druheho, este neznamena, ze ho budem osocovat a nadavat mu. a to len preto ze tak robim z domu z detskej izby a dotycny nestoji vedla mna. a som presvedceny, ze takyto clovek by nenabral odvahu povedat mu to do oci. viem, ze moj prispevok troch odbocil od temy, ale nemohol som si pomoct. mna proste takyto primitiv ako je to chlapca co ma nick 2p3to22 strasne irituje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palibaci, 6.1.2010 o 20:22

Pekná diskusia hm ...na zamyslenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2010 o 19:14

všetky stromy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 6.1.2010 o 19:01

áno, do 80 cm prsnej hrúbky v záhradách,ale neviem o tom, že by šlo len o ovocné stromky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2010 o 18:57

Ano produkčné dreviny ! Ak nemajú obvod vo výške 130cm viac ako 80 cm . To znamená že keď je orech ,slivka ,hruška v zahrade ktorá má priemer kmeňa 10 palcov čiže rozmenené na drobné 25 cm priemer je potrebné na tento výrub povolenie na výrub stromu mimo les . Toľko by som k záhradám . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 6.1.2010 o 18:48

súhlas na výrub sa nevyžaduje: na stromy s obvodom do 40cm,a krovité porasty do 10m2, pri obnove produkčných ovocných drevín, pri ohrození zdravia, života a majetku, ak súvidí so starostlivosťou o ch.ú., stromy s obvodom kmeňa do 80cm ak rastú v súkromných záhradách.

Súhlas na výrub je nevyhnutný ak drevina rastie na území s II. alebo III.stupňom ochrany, alebo ej súčasťou verejnej zelene.


Ustanovenia platia len v prípade, že drevina nie je zaradená medzi
Chránené a nerastie v území so IV. a V. stupňom ochrany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 6.1.2010 o 18:38

to nie je pravda-ak sa to nezmenilo, ale na to sa nevzťahuje 543/2002 ale.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2010 o 18:20

Potrebuješ povolenie na výrub stromu mimo les .Pozri si zákon 543 z roku 2002 . Nedávno som s toho robil skúšky v CHKO v Nitre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 6.1.2010 o 18:11

akože ktorý? myslím, že na výrub stromu nepotrebuješ povolenie do hrúbky v1,3 asi 40cm....či tak dáko a kríky do 10m štvorcových. Ale neviem, či sa nemýlim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0