Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

prikrmovanie srnčej zveri začiatkom zimy - diskusia

autor: off matisek008
pridané: 11.9.2009 17:06

chcem sa spytať čim okrem sena soľi a jablk sa da v zime prikrmovať srnčia zver?

počet zobrazení: 11 683
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 86 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off AngelikaTruskova, 12.3.2020 o 13:20

Príspevok bol administrátorom (MMasska) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off cagi, 19.12.2016 o 7:34

jaro1 OK, 1:0 pre Teba. Mal som radsej napisat ze "neviem o tom ze by mala". Ak Ty ale vies aku, napis co z nej moze srncia zver vytazit, rad sa poucim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 19.12.2016 o 1:22

cagi - ze zemiakova supka nema ziadnu ani vyzivovu ani dieteticku hodnotu ? Nesuhlasim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jase111, 18.12.2016 o 18:27

No ale ja už som im ich dal a zobrali. Bola tam ešte cukrová repa nakrájaná na malé časti a trocha kukurice. Zostali tam asi tri malé kúsky cukrovej repy (a soľ) :D :). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 18.12.2016 o 17:48

jase111, srncie Ti zemiakovu supu nezoberie. Navyse zemiakova supa nema ziadnu ani vyzivovu ani dieteticku hodnotu, takze bud s nou naloz ako radi lubenko, ale najlepsie posluzi v komposte ci na hnojisku ak mas.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 17.12.2016 o 19:39

no vidiš tak už maš kamaratov polovnikov tak sa na nich obracaj,budeš to mat s prvej ruky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jase111, 17.12.2016 o 19:11

Ja som sa u nás pýtal niektorých poľovníkov a povedali že im to môžem dať ale nie vtedy keď začne zemiak klíčiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 17.12.2016 o 18:51

šupky daj diviakom:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jase111, 17.12.2016 o 17:55

A tie zemiakové šupky môžem dať srnčej? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 17.12.2016 o 16:02

Kubko dam ti ešte jednu radu,a zaroven sa ta opýtam,poznaš niekoho z polovnikou v tvojom okoli,alebo inač,tam kde maš krmelec funguje polovne združeni,ked hej poprosim ta chod za panom polovnickjým hospodarom a pekne ho popros čo by si chcel robit a on ti určite poradi ako to maš robit,a keby ta poslal kade tade tak to tu zverejni aj z jeho menom,ale môže sa stat že ti aj zakaže prkrmovat,potom ho ale popros či by si sa napr,dakedy nemohol zučastnit prkrmovania u nich v reviry,tot moja rada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jase111, 17.12.2016 o 14:58

Ale ja nechápem akú chcete odpoveď :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 17.12.2016 o 14:41

jase111 - poprosim Ťa, precitaj si ten clanok POZORNE este najmenej aspon raz a hlavne si ho spravne vyloz. Citaj pozorne,pomaly a uvazuj.Potom sa Ťa znovu opytam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jase111, 17.12.2016 o 14:08

Že cez zimu im to môžem dať, pre snrčiu ale 0,2kg na jedinca za deň. Ale na jednej stránke som videl že na jedinca za deň až 0,3kg-0,4kg. Takže neviem no.. A tie zemiakové šupky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 17.12.2016 o 13:47

jase111- dobre,ked si cital.A vzhladom k tvojej otazke o 10:43 mozes prosim napisat, k akemu zaveru si dospel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jase111, 17.12.2016 o 13:19

A zemiakové šupky? Môžem dať srnčej? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jase111, 17.12.2016 o 13:16

jaro1, už som čítal ale dík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jase111, 17.12.2016 o 10:43

Skúsim a ďakujem za radu. A môžem to dávať cez celú zimu až do jari? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 17.12.2016 o 10:23

kukuricu skus pomlet a zamiešat do krmenia je lepšie stravitelna,najlepšie s pšenicou a jačmenom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jase111, 17.12.2016 o 8:30

No ja mám ten krmelec asi 2 týždee takže zatiaľ doň chodia 3 také menšie skupinky. A kukuricu by som teda nemal dávať ani po menších dávkach? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 16.12.2016 o 22:02

Druhá sedem členná črieda chodila až po tme tak dokumentácia chýba.škoda prikrmovanie srnčej zveri začiatkom zimy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 16.12.2016 o 21:59

Ovos a jačmeň je naj jadrovina ,kukurica pšenica je viac než nevhodné. Repu by som nahradil ako doplok pokrájanými jablkami na štvrťky. Dávka jadra záleží kolko kusou ti navštevuje krmelec. Pred 4rokmi keď bola tuhšia zima mi 12ks srnčieho zdolalo 9 vriec ovsa a to som im rosypal každý deň jeden plný kýbel na viac miest aby sa ušlo každému. Tu je jeden dôkaz jednej päť člennej partie ktorá si namňa tak zvykla že jej nevadila moja prítomosť na necelých 15m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jase111, 16.12.2016 o 13:53

No ja im môžem ponúknuť z jadrových krmív kukuricu potom mám v krmelci soľ, cukrovú repu, sem-tam im dám suchý chlieb ale tak aby nepremokol, ďatelinové seno. Do krmelca chodím často lebo ho mám asi 100m od domu. Viete, ja mam 13 rokov a chcem sa priučiť trocha pretože ma to veľmi baví. A keď ju chcem naučiť na to jadro po akých dávkach to mám dávať? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 16.12.2016 o 8:02

Jase111, mozes davat aj jadro, ale chce to dodrziavat par pravidiel: najlepsi je ovos, ak nemas cisty tak v zmesi s jacmenom, tritikale, ci kukuricou by ho malo byt najviac. Psenicu nedoporucujem, ak tak do 10% v zmesi. Predpokladam ze to budes podavat v krmelci tak aby do toho neprsalo. Hlavnou zasadou takehoto prikrmovania je ale jeho PRAVIDELNOST. Ked raz zacnes, mal by si takto prikrmovat az do jari, ked zver zacne brat zelene. Je treba si to dobre zvazit, niekedy je to dost otrava:-). Ja tak prikrmujem kazdy treti den v davkach tak, aby to mali na dva dni. To si lahko odsledujes. Popri jadre by zver mala mat k dispozicii kvalitne objemove krmivo, napr. ako uviedol Jeger. Ak toto vsetko nie si schopny zabezpecit, tak to nerob, lebo potom je naozaj viac skody ako osohu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 16.12.2016 o 5:37

Kvalitné seno, otava, letnina, nič iné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jase111, 15.12.2016 o 20:12

Srnčia zver- Prikrmovanie cez zimu - Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, čím je najlepšie prikrmovať SRNČIU zver cez zimu? A ako mám naučiť srnčiu na jadro keď ho predtým nemala a aby nedostala acidózu.(ak sa naň naučí, môžem jadro dávať cez celú zimu?) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 7.2.2011 o 18:50

KUa ja sa po kazdej 3-5dnovej polov.akcii,ked idem domov nemozem prepchat cez dvere.To je od granul???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 18:48

bobol granule pre srnce nedoporučujem jesť . Môžu potom začať rásť parohy :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 7.2.2011 o 18:43

Edu diki a tie granule sú iste super ale ešte som ich nechutnal (-: (-: (-: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 7.2.2011 o 18:33

matuslm nečitaš dôsledne príspevky !!! kukuricu radšej nie... treba si uvedomit, že na zimu so skracujucim dňom sa meni produkcia hormonu / melatoninu /. To má za následok zmenšovanie objemu bachoru a tým aj zmenšenie vstrebávacieho povrchu sliznice bachoru. Bachor má v zimnom období asi len tretinový objem opriti letu. čiže skrmuj radšej len ovos prípadne jačmeň než kukuricu. ak máš tú možnosť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 7.2.2011 o 18:19

dobre diky a aj kukuricu im mozem dat len nechcem aby mi na nu prišli diviaky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 18:17

matuslm ano môžeš . Ak dodržíš hygienu prikrmovania môžeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 7.2.2011 o 18:15

diky edu ale ja som sa pytal na tu krmnu repu ci pokrajanu im mozem dat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 18:05

správne si to popísal bobo1 .Stotožnujem sa. Toto je asi nasprávnejšie" najidealnejšie krmivo pre srnčiu a jeleniu zver v zime je kvalitne seno a z obilovín najmä ovos pripadne jačmeň. Tieto obsahuju hodne vlakniny. No a pristup k soli je samozrejmosťou." Pridám ešte ,že i granule sú super . Troška drahé ale výborné . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 7.2.2011 o 17:49

mozem dat srnčej aj pokrajanu krmnu repu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 4.2.2011 o 7:26

Srnčia môže mať hnačky aj zo spasania repky. Vo voľnej prirode je temer nemožné tieto veci odsledovať. Podobne je to s prikrmovanim silažou. Pokial by bola silaž čerstva a kvalitna bolo by všetko v poriadku. Len toto nie je tiež jednoduche zaistiť vo voľnej prirode. Možno by bolo riešenie dokrmovať v malých dávkach. Ale stále nemáme istotu že predkladané krmivo / zemiaky, jablká, siláž.. / nezamrznú... Tiež prikrmovanie kukuricou a pšenicou má veľké úskalia. Toto krmivo je pre jeleniu a srnčiu zver atraktivne a dominantne jedince jej vedia skonzumovať pomerne veľké množstvá. Napr pšenica obsahuje veľké množstvo lepku, ktorý v bachore vytvorí ťažko stráviteľnú hmotu, ktorá môže spôsobiť vážne tráviace ťažkosti. Keď si tieto veci zosumarizujeme, vychadza nam jednoznačne, že najidealnejšie krmivo pre srnčiu a jeleniu zver v zime je kvalitne seno a z obilovín najmä ovos pripadne jačmeň. Tieto obsahuju hodne vlakniny. No a pristup k soli je samozrejmosťou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.2.2011 o 6:34

O zemiakoch je známe, že ak zmrznú a opäť rozmrznú, sú sladké. Mení sa ich chemická štruktúra. Pre plody gravidných sŕn to môže byť prinajmenšom riskantné. Podobne jablká - u nich zasa dochádza k alkoholickému kvaseniu. Takže - opäť riziko. Ale najlepšie je sledovať zdravotný stav podľa zrkadla okolo konečníka. Ak je čisté, snehobiele, nie je problém. Ak je špinavé od trusu, je treba prestať s akýmkoľvek prikrmovaním cudzokrajnými krmivami - zemiaky sú pôvodom z južnej Ameriky, jablká zo strednej Ázie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 4.2.2011 o 0:57

Zemiaky môžeš skrmovať prakticky celú zimu. Mali by byt však správne uskladnené. Nesmú sa skrmovať zemiaky, ktoré sú už nalíčené nakoľko obsahujú škodlivý solanin. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 86 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov