Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Blaser, Sauer, Manlicher - diskusia

autor: off orim
pridané: 21.8.2009 21:58
Kto má praktické skusenosti s tymito gulovnicami?
-hlaveň,presnosť strelby
-zaver
-poistka
-pažba,spatný ráz
Napište pre tych ktori sa ešte nerozhodli s kupou gulovnice.
počet zobrazení: 25 415
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dusab, 3.11.2015 o 6:01

Uzaver mozes mat akurat na zavaranych uhorkach. 404-ka samozrejme nema priamotazny zaver ake klasicky otocny.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jofo84, 16.11.2017 o 9:14

Ja mam sauer 202 308win a žiaden problem zaver super lahko chodi a naboj sa mi nezasekol ani raz ten problem ma mozno model 404 . Ale všetky 3 modely su super uz len ist do predajne kde ich maju hodit do pleca a ta co ti najlepsie padne tak tu ber. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.11.2017 o 16:50

Osobne R8 vždy a znova, kto ju raz mal už nemenil, len prevedenie alebo hlaveň. Z R93 takisto väčšina prešla na R8. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off shark2, 12.11.2017 o 21:10

ten problem s podavanim nabojov sa tyka 404.. u S202 som sa stym nestretol, mam highlanda a nikdy problem nebol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off antonspelec, 12.11.2017 o 20:33

Mám Blaser R8 PS. Super zbraň, dobre navrhnutá - malá skladná, presnosť super, akurát by som si ju už nekúpil s koženými doplnkami. Je to príliš chúlostivé. Poistka vyžaduje trochu sily, ale dá sa zvyknúť. So Sauerom 202 v highlande je to skvelé na prechádzkach (nízka váha), no majú poruchové zásobníky (problém s podávaním nábojov do komory). Môj tip je "obyčajný" Blaser Professional. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off shark2, 12.11.2017 o 17:08

to michalisko: z tvojich uvedenych by som vybral R8.. R8 "vylepsena" R93. priamotazny zaver na strane blaser vs. mauser zaver na sauerke 404, ktora nema az tak dobru povest vid aj tu na fore najdes info alebo na nete ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michalisko, 12.11.2017 o 15:40

Blaser R93, R8 alebo sauer 404. Ktorú by ste si vybrali a prečo ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 3.11.2015 o 6:01

Uzaver mozes mat akurat na zavaranych uhorkach. 404-ka samozrejme nema priamotazny zaver ake klasicky otocny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off shoogo, 2.11.2015 o 21:55

Neviem ale podla mna s404 nema priamotazny zaver. Ma otocny. Zmena oproti s202 je handspanung +kopa inych veci. A zbrane maju zaver nie uzaver ☺ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off semjan, 2.11.2015 o 21:45

Neporovnavajme s202 s r8. Je to koncepcne iny typ zbrane.priamotazny uzaver robi blaser cca 17r a sauer to skusa na 404ke. R8 mozes porovnat s Merkel RX Helixom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 23.10.2015 o 14:06

Ja mám dve S 202 a som s nimi maximálne spokojný. R8 som tiež skúšal a vystrelil z nej nejakú tu ranu a tiež je to dobrá flintička. Treba si odskúšať čo Vám viac sedí a premyslieť, či chcete priamoťažný uzáver, alebo starú osvedčenú klasiku. Či kúpite jednu alebo druhú tak chybu určite neurobíte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on dominik.t, 23.10.2015 o 10:44

Ja mam tiež S202 v raži 8x57 a som maximalne spokojný.Mam tiež znamych ktory maju Blaser a tiež su s nimi spokojny.Treba si vyskušat jedno aj druhe a uvidiš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 23.10.2015 o 9:00

Sauer 202 se už nevyrábí, takže popřípadě rozhodovat rychle a koupit poslední kousky ze skladových zásob. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.10.2015 o 22:55

Každá líška si bude svoj chvost chváliť, jedna aj druhá má svoje prednosti a aj nedostatky, je to vecou osobných preferencii a čo Ti viac sadne. Čím bude viacero príspevkov tým v tom budeš mať menej jasno :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 22.10.2015 o 22:50

Prečitaj si aj odkaz Toto sa omiela už roky do kola Blaser Sauer. R8 už asi hej ale 93 ani keď by mi ju dával zadarmo. V 404 máš napínanie ala Blaser a spolahlivý záver a perfekt spúšťou a ergonomiou. S202 mám a je to perfektna flinta - poistka ak ti sadne budeš spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shoogo, 22.10.2015 o 19:29

Najlepsie by bolo keby si si obe vyskusal. Mne sa viacej pozdaval sauer tak som si ho kupil. Vlastne ako som ho videl prvy krat povedal som si ze to musim mat. Inac mne sedi aj ta tolko krat zatracovana poistka. Nerozmyslal si nad s404? Ta vyzera fakt dobre. Ale skusenosti s nou nemam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Igor43, 22.10.2015 o 12:10

Sauer 202 verzus Blaser R8 - Zdravím, páni.
Chcel by som Vás požiadať o Váš názor. Ak by ste sa rozhodovali o kúpe medzi týmito dvoma zbraňami, ktorej by ste dali prednosť? Prosím len o príspevky od ľudí, ktorí s nimi majú naozaj skúsenosti. Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 11.3.2013 o 21:28

OK. souhlas až natu pojistku :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 11.3.2013 o 21:19

Neda mi este napisat porovnanie medzi blaserom a sauerom obi dve som vlastnil aby tu niekto nevrtal, respektive blaser este stale mam. hlaven a presnost strelby - podla mojho nazoru uplne identicka. nie ale s kazdym strelivom, jednej zbrani pasovalo to drujej ine strelivo. v globale by som mohol povedat ze blaser je trochu menej vyberavy na strelivo. s oboma sa dal dosiahnut rozptyl zo stojanu s fabrickym strelivom 1-2 cm. zaver- tu je to vecny boj medzi klasickym mauserom a priamotaznym uzaverom, kazdy z nich ma nieco do seba. NIKDY SA MI NESTALO ZE BY SA MI BLASER NEDAL OTVORIT PO VYSTRELE . so sauerom taktiez ziadny problem , vobec sa nezasekaval. poistka- u mna jednoznacna poistka na strane blaseru , cize handspanung- uz to tu bolo rozoberane... pazba- obe velmi dobre sedia , zalezi na konkretnom cloveku komu co lepsie , podla mna Sauer pocitovo o trochu mensi spatny raz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off sumcar, 11.3.2013 o 21:02

To ano , kludne by mohla zamrznut kazda gulovnica ...ale ku vyberu spominanych pusiek , kazdy si vyberie co sa mu paci a aky system preferuje, ani jedna z nich nie je dokonala. Jedno je ale iste , patria ku spicke seriovo vyrabanych gulovnic ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 11.3.2013 o 20:47

Technicky to možné je, ale takto zamrznúť môže aj iný typ poistiek, dokonca občas na zbrani zamrznú aj závery, najmä ak prší mrznúci dážď :) Je to len výrobok, nie je dokonalý a takéto zmrznutie určite nie je pravidlom. Ja sa tomuto snažím predchádzať, že poistku vždy troška-jemne prestrieknem olejom, potom je menšia šanca, že sa tam bude takto držať voda. A počas nečasu mám stále zbraň otočenú zásobníkom hore. Chránim tak jednak puškohľad, ale aj túto poistku. Sauer nie je žiaden zázrak, ale túto pušku milujem, pretože je elegantná ako mladá žena, pohotová ako nadržaná milenka a presná ako nasraná žena či frajerka keď hádže predmety :D A najmä slúži spoľahlivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 11.3.2013 o 20:40

Poviem Vam aj ja jednu skusenost so sauerom 202 , boli sme na spolocnej polovacke, cely cas padal dast so snehom, po skonceni pohonu som chcel zbran odistit aby som ju mohol vybit a cuduj sa svete poistka bola zamrznuta. To iste sa stalo znamemu na vedlajsom stande s jeho Sauerom 200. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager55, 11.3.2013 o 20:37

Konecne objektivny nazor,palec hore Stagstalker. Vybijanie zbrane je nestastne vyriesene. Z mojej strany vsetko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 11.3.2013 o 20:29

A prečo by bola do pohonu nepraktická? Páni, poistka saueru je navrhnutá tak, aby sa odisťovala až vtedy, keď sa odisťovať má. Čiže až tesne pred výstrelom, keď máme "nahodené" na cieľ, pri dodržaní všetkých pravidiel bezpečnosti. Prst má byť aj tak v lúčiku až tesne pred výstrelom a vtedy ja aj odisťujem. Práve oproti iným poistkám sauer ponúka možnosť zbraň odistiť aj počas mierenia, počas pohybu so zbraňou na spoločnej, pri namierení si z posedu a to bez zbytočného prehmatávania či zmien v držaní zbrane. Pri saueráckej poistke pracuje pri odisťovaní len ukazovák, nič iné, zvyšok tela sa môže koordinovať podľa potreby tak ako keby zbraň už bola odistená. Samotné odistenie je úkon 0,5s pred výstrelom, nevyžaduje extra pohyb, ktorý by narušil streleckú polohu. Pri iných zbraniach, napr cz 550 treba zbraň často dopredu odistiť lebo pred výstrelom sa to bez odlícenia či prehmatu nedá. Mne vadí, že nespravili aj cuplík na bezpečné vybitie ako má Sauer 101, ináč by ta poistka bola ideál. Pri vybíjaní najmä v zime treba byť opatrnejší, predsa je prst v lúčiku, ale pokiaľ vybíjame bezpečne ako máme- čiže zbraň oproti pevnej prekážke, mimo ohrozenia iných, nevidím žiaden problém. Aspoň mňa na druhej strane osobne núti k stále zvýšenej opatrnosti pri vybíjaní či manipulácii so zbraňou- rutina zabíja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager55, 11.3.2013 o 20:19

Ja som nespominal Blaser R8 Profesional Success,alebo ano???. Professional success je novinka a niekto musi aj tu reklamu zaplatit... :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gunar, 11.3.2013 o 20:16

jager55 - zober si do rúk sauer 202 a skús s vybitou zbraňou dosiahnuť náhodný vystrel pri odistovaní... A skús byt objektívny ... Mne sa to naozaj nepodarilo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mogonar, 11.3.2013 o 20:07

jager55 mas uplnu pravdu! Blaser je pop!c!... ale predrazena k0k0tina!!! hlavne teda R8 Profesional Success... co je na tomto za 3000€??? To teda vazne netusim... asi ta kopa bakelitu? a to vobec nevravim len o pazbe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 11.3.2013 o 20:06

na posed je ta poistka dobra, ale do pohonu uplne neprakticka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager55, 11.3.2013 o 20:06

Ano suhlasim,ale az na to vybijanie zbrane. Vtedy ta poistka je ... Jednoducho musis davat pozor aby si nezavadil o spust. Ale inak super zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 11.3.2013 o 20:01

Pojistka ano, je nezvyklá, ale jak si naní zvykneš, už nechceš nic jinýho, pro mne jako střelce je důležité, aby byla pohotová to je pro mě priorita, žádné přechytávání a navíc můžeš naprosto tiše odjistit až těsně před výstřelem prostě lahoda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 11.3.2013 o 19:53

Ano mám sauer, ale nemám nic proti ostatním značkám,, kromě blaseru, jeto můj subjektivní pocit nikomu ho nevnucuji. Blaser se mě jako zbraň velice líbí, mám ale opravdu problém s tím přímotahem, není to šálek mé kávy a že jsou s tím problémy to vím a nejen z doslechu a novin. Líbí se mě spousta zbraní, ale nemám rád, když někdo neustále prosazuje něco na úkor něčeho a přitom otom ví kulové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager55, 11.3.2013 o 19:51

Jeden moj kamarat tiez vlastnil sauer 202-pekna zbran,ked som si ju hodil do pleca-hned sedela,dost presna na 100m zo stojana tak max 1 cm az 1,5cm od seba,ale ta poistka sa mi nelubila-hlavne pri vybijani zbrane. Ked som mu to povedal-bol som .... Po par mesiacoch si kupil Blaser R8.No a ked sme boli potom spolu polovat,hned som sa ho spytal preco Blaser,ked Sauer je taky super... No lebo ta poistka je ozaj nestastna a Blaser je popici... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 11.3.2013 o 19:04

jager55- pozri si fandove foto a pochopis :)) neviem, ci je tam mozne hovorit o subjektivnom nazore... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager55, 11.3.2013 o 18:50

Hmmm,kazda liska svoj chvost chvali. Fanda zrejme vlastni sauerku.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 11.3.2013 o 18:09

fanda..priamotazny zaver nie je vobec problem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 11.3.2013 o 17:29

Příteli přímotažný závěr je prostě problém to už je třeba si přiznat, overené to je a pojistka na saueru je taky ověřená, kromě toho, že je pohotová, nemá žádnou chybu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 10.3.2013 o 23:33

dedal: Ještě štěstí, že tady se to seriózními a ověřenými informacemi jenom hemží:/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 10.3.2013 o 23:22

Ked už sa toľko popísali, tak určite nebude problem niečo sem skopirovat. Ale kecy z českých fór si odpusti fando. Niečo seriózne a overené. Nie blaboly. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 10.3.2013 o 21:08

Pořád tady píšete o nebezpečné pojistce na saueru, tak mě ukažte jedinný případ, kdy tato pojistka zavinila nějaké nštěstí, o tom Vašem zázraku jménem Blaser toho už bylo v novinách víc než dost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2009 o 20:16

To musel byť zaujímavý zapis v knihe návštev revíru :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM