Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulova dvojka -kupa - diskusia

autor: off trdlo
pridané: 13.8.2009 13:26
ahojte chcel by som kupit nejaku gulovu dvojku a zatial nemam skusenosti staku zbranou ...viete mi poradit aku si mam kupit?mne sa celkom paci ta IZka v kalibri 30-06 viete niekto nieco onej?
počet zobrazení: 29 199
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-97 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off iboo, 15.8.2009 o 16:26

Belson - ja som nepovedal, že konkrétne ty si označil Krutého za nejakého neodborníka, zaujal ma dosť tvrdý postoj k danej problematike oného diskutéra, tak preto som to dosť pozorne čítal. Ozaj akú fabrickú značku bude niesť dno nábojnice 338-06R ? "Belson" ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 15.8.2009 o 14:45

Iboo, teraz trocha fabuluješ, ja som sa ku Krutého „takosti a onakosti“ vôbec nevyjadroval (akurát som tam uzemňoval nejaké indivídium, ktoré agresívnou formou preukazovalo základné medzery z elementárnej fyziky, tuším rozdiel medzi silou a tlakom).
Rátam s jedným nábojom 338-06R aj pre teba. Teraz sa však tomu nevenujem a dno nábojnice je ešte čisté, bez popisu. Ale v najbližších mesiacoch azda príde aj na to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 15.8.2009 o 11:57

Belson - áno viem, tú "hádku" o tom, že Krutý je taký a onaký som sledoval dosť pozorne.Niesom odborne fundovaný, tak k tejto téme nepoviem nič. Ty koky ale 338-06R znie až tak príliš lákavo, že ťa asi budem musieť kontaktovať súkromne s návrhom na malý jednokusový kšeft :) Len tak ako aj pri ľudskej sexuálnej oblasti platí, že existujú aj výnimky , bolby som zvedavý ako by vyzeral gun-sex medzi brokovnicou cal.32 a .50 BMG ...kto z koho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 15.8.2009 o 7:46

Ešte doplnenie: Guľovým hlavniam sa možno preto hovorí v mužskom rode (dvoják), lebo priemery hlavní umožňujú zasunutie guľovej hlavne do brokovej. Len škoda, že z takého zasúvania sa ešte žiadna bejbypuška neokotila..... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 14.8.2009 o 23:03

Prednedávnom som si Artemidu v 30-06 zo zvedavosti kúpil na svoje ďalšie experimentálne zábavky. Keďže kvalita je o štatistike (najmä u výrobkov z dotyčných zemepisných súradníc je jej rozptyl veľký), ťažko zovšeobecňovať, ale možno pre niekoho budú moje úvahy nápomocné.

Kúpil som najlacnejšie fabrické strelivo a „out-of-box“ sústrel na 50m robil okolo 4cm. Už v tejto fáze je zbraň na nadhánkové poľovačky použiteľná (ona asi na nič iného ani nie je určená). Verím, že ak by som sa potrápil s jej štelovaním a polaboroval by som so strelivom, dostanem sa aj na lepšiu hodnotu sústrelu. Nerobil som to, lebo som zbraň kupoval za iným účelom….. Zatiaľ som sa nehral ani so spúšťou, ale mám priateľa puškára, ktorý úspešný tuning spúšte má za sebou, teda ide aj to.

Kto si ju kúpil v tomto kalibri vie, že vybíjanie zbrane je dosť pomalé, nepohodlné a tvrdé pazúry prídu maximálne vhod, ináč si ich v chvate dolámeš (netýka sa to kalibru 45-70 Govt.). Keďže ide o bezokrajovú nábojnicu, ak má vyťahovač spoľahlivo fungovať, musí v jej drážke sedieť pevne a čím pevnejšie v nej sedí, tým väčší odpor kladie prstom pri vyberaní nábojnice. Recept je aj na to, aj keď nie priam najlacnejší: Mám zákazkového výrobcu nábojníc, od ktorého už mám pár desiatok nábojníc 30-06 s okrajom. Stačí dostrúžiť do nábojovej komory okraj a veci fungujú ako treba. To má ale význam pre toho, kto si náboje prebíja a prežíhaním nábojníc ich vie recyklovať aj desať- a viackrát, ináč by to bol nekresťansky drahý špás. Matrice fungujú klasické springfieldovské, len držiak je iný. Ináč zbraň je to kompaktná, pomerne ľahká (hlavne sú možno až pritenké) a komu sa podarí doladíť sústrel a spúšť, má za pomerne málo peňazí dosť muziky, teda pracovnú pušku na „boj z blízka“.

Ja už mám na niekoľkých spomínaných nábojniciach krčok roztiahnutý na 0,338“ (8,6mm) a tam sa to bude celé uberať: baskula dostane nový hlavňový zväzok 2x 338-06 R. Len ten čas je sviňa, v dielni sa momentálne nachádzam veľmi sporadicky a v blízkej budúcnosti to na nejakú zmenu veru nevyzerá…..

Ináč, iboo, s charakteristikou ruských zbraní máš pravdu, ale s poslednou tvojou vetou sa dá súhlasiť len pokiaľ nemáš na mysli brokovnicu ZP. Ak chceš niečo výkonovo na úrovni 30-06, s tetkou zetpéčkou radšej neuvažuj. S prižmúreným okom ešte tak 8x57R na pár výstrelov do roka. Dosť veľa sa o tom diskutovalo na odkaz />
Ale samozrejme platí, že Merkel je Merkel a Rus je Rus…..

Ešte terminológia na slovíčko: trdlo - dvojka sa hovorí brokovnici a nie guľovej dvojhlavňovke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 14.8.2009 o 22:17

Pozri aj PID - je tam Expres s kolimátorom dokter. Aspoň sa dozvieš, prečo ich predávajú:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 14.8.2009 o 22:05

Predáva ju Peter Balogh - NZ v 30-06. Cena 350Eur. Kontakt: 0903412370 zdroj: inzercia odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.8.2009 o 21:01

nj, tú som pozeral aj ja (v Žiline) , mali tam aj cedulku že guľový dvoják 45GOVT/45GOVT ale tú som tam nevidel :(( len pre ten kaliber je to minimálne zaujímavé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 14.8.2009 o 19:21

v ziline STALA ESTE PRED EUROM 26 000... 30-06 POZERAL SOM SI JU NO NEMA TO TU CENU TIE HLAVNE SU TENUCKE A NIE SU ZLETOVANE ALE SPOJENE PLASTOVOU LISTOU JE TAM AJ STELOVANIE NA SUSTREL POD PODPAZBIM NO ZA TIE PRACHY JE TO ZAUJIMAVA ZBRAN JE TO CISTO LEN NA SPOLOCNE KDE SA AZ TAK PRESNE STERIELAT NEDA A HODIT DO SNEHO ALEBO DO KUFRU AUTA PROSTE PRACOVNA PUSKA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.8.2009 o 18:04

...ale veď o novodobej ruskej produkcii sa hovorí, aj je to pravda, že "dorob si sám", to čo kúpiš je "saláma" ktorú terba nakrájať a naložiť na maslový chlieb. U guľ. dvojok je to hlavne sústrel a tá krásna pištolová rukoväť vhodná na western. To už naozaj radšej výmenný guľový zväzok do brokovej dvojky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 14.8.2009 o 13:29

tej MP-221 „Artemida“-kamarat ju kupil v kalibri 45-70/45-70 Gov.
dal ju trochu upravit zbrojarovi,zjemnit spust a tak, a este si dal spravit novu pazbu a je s nou spokojny, ale keby som mal ja kupovat tak merkel alebo sa este kukni po sabatti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trdlo, 14.8.2009 o 12:31

no tak ta IZka ma aujala aj cenovo lebo nova sa da kupit okolo 1000e tak este takych 1500e by som dal ...pacia sa mi aj ceska Brno 575 ale to uz nerobia...nepotrebujem nic profesionalne len aby to zas malo aj nejake dlhodobejsie vyuzitie zatial dakujem za cenne info! PS:ta IZKA je fakt taka hrozna? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 14.8.2009 o 10:32

asi naj lepsie je to co radi hyncik ujasni si kolko si mozes dovolit do toho narvat nezabudaj na montaz pripadne puskohlad mozno kolimator jasne ze sa da aj bez tohoto nadhankove mieridla maju tiez svoje caro a potom uz je to lahke izka vies kde je cenou predpokladam prerobene ZP je tusim okolo 1500-2000 eur Ceske kozlice sa sem tam zjavia okolo 40,000 - 50,000 CZK Merkel startuje na 4,400 eur neviem kde su cenou Taliani a Francuzi lebo aj tam sa da co to zohnat ale Heym je uz cenovo trosku inde a taktiez Krieghoff ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 13.8.2009 o 21:39

No mal by si v prvom rade uviesť cenu v ktorej sa chceš pohybovať - podla toho sa ti bude lepšie radiť -ak nemáš cenový strop tak ber Merkla a máš postarané nadosmrti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trdlo, 13.8.2009 o 20:29

tak ste ma zatial nepotesili...nebranim sa ani kozlici ale tieto nove co maju dieru medzi hlavnami sa mi vobec nepaci!!!zatial dakujem a dufam ze mi este niekto poradi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 13.8.2009 o 18:09

Není to nic moc.Co nezastřelíš to můžeš utlouci pažbou,ta to vydrží.Měl jsem teď možnost odzkoušet po dobu tří měsíců Finclasic SC.Docela spokojenost ale ta cena je za něj zhruba dvojnásobná ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 13.8.2009 o 16:37

hold chces za malo prasul vela hunbuku gulova dvojka ak ma fungovat tak aj nieco kostuje rusaci to skusaju a co pocuvam tak nic moc teda sustrel ak chces aspon aku taku presnost a trvas na dvojke tak aspon merkel ak nechces skusat prerabku zo ZP co sa sem tam zjavuje na spolocnych polovackach ak uvazujes o rusande tak radsej starsiu cesku gulovu kozlicu ak ju pravda zozenes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-97 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov