Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puskohlady z Ceskej zbrojovky - diskusia

autor: off bridiak
pridané: 4.8.2009 16:55
Nazdar borci.
Chcem sa niekoho opytat ci nemate skusenost s puskohladmi z Ceskej zbrojovky = nie Meostar ale CZ pozrite na odkaz /> Chcel by som to na W 308 kedze sa mi po 7 rokoch zacala na Seadleri hybat osnova.
Poradte
počet zobrazení: 9 575
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 22.11.2009 o 3:27

greenKorektor veľmi správne !!! Nie Carll ale Carl . Ďakujem za opravu .
Myslím ,že to nebola taká hrubica ,ako tvoja KÚPYT :))))))))
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenKorektor, 21.11.2009 o 22:19

Poucujes tu ako Veľký muftý na schodzi
a sam to pises nespravne...
Carl Zeiss a nie Carll zeiss ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.8.2009 o 18:54

Carll zeiss za 400€ u nás asi nekúpiš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.8.2009 o 18:51

odkaz /> Nech sa páči majú i iné značky popozeraj ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 15.8.2009 o 16:54

bridiak - Radšej sa s tým vybav, vyber záver a nastav si kríž, je to lepšie ako potom naháňať ranu. Ja som to urobil tak a prvá šla na okraj terča, potom už nastrelenie bolo bezproblémové. Ten puškohľad zatiaľ drží, ale som zvedavý ako dlho... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bridiak, 15.8.2009 o 7:14

Som rad ze sa tu rozprudila takato debata.
Na zaklade nej som sa rozhodol ze pojdem cestou Meopty.
Momentalne idem nastrelovat Marlin 30-30W kupenu v Lesone ako komplet s puskohladom Marlin 3-9 x 30. Ktovie co bude ten puskohlad za srot. Ale ved tam aj tak casom dam kolimator.Inac poradte ako to co najrychlejsie nastrelit ked to nema podhlad a zaver sa vybera komplikovane? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 14.8.2009 o 19:30

NO SEADLER JE ESTE O TRIEDU LEPSI AKO PUSKOHLADY S CESKEJ ZBROJOVKY TO FAKT LEN NA VZDUCHOVKU MALORAZKU JE TO DOBRE ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.8.2009 o 18:15

prilejem svoju troku do diskusie - dostal som ako dar tasco 3-9x50E na moju prvú guľovnicu 7,62X54R s výsmechom sme to skúsili nastreliť na otcovvej 308win (lebo moja malinká už jeden kríž na Fomei 6x40 zlomila! - a to bol vcelku vydarený kus, až doteraz). Dali sme z toho 27 výstrelov, ani bohovi nastreliť. Skončil na malokalibrovke ako vynikajúca optika. Kolega má na ZKK600 30-06 tasco 3-9x50E na krúžkovej montáži, vyvalil z toho vyše 200 rán a zatial v pohode, len občas sa stane, že sem tam neičo netrafí, ale veď niajký strelec nieje stopercentný. Ako píše xwolf - takéto paradoxy sú najhoršie pre ukázanie pravej tváre. Kolega mal na 30-06 meoptu 6x42 T, predal a kúpil tactical 3-9x50E a po roku lutuje - meopta mala lepší obraz.Niečo ale na mimotoleračných kusoch bude - pred rokom som sa aj ja ulakomil na Tactical 6x40T na ruskú gulovnicu 7,62x39 - na moje počudovanie za 1500 vtedajších SKK to bolo slušné, svetelnosť (alebo ja mám ešte tak dobré oči?) za šera, držanie nástrelu,... skúsil som ho aj na mojej kozlici Brno 502.8 a po cca 40 terčových ranách som konštatoval spokojnosť s držaním nástrelu, ale ako časovaná bomba je to tiež dobrý artikel.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 13.8.2009 o 15:20

Findula,podla tvojej logiky su potom dobre vsetky rad radom - Tactical,Tasco,Edenberg a ja neviem este pod akymi synonymami sa to predava. Ze su to nejreklamovanejsie a najporuchovejsie produkty ti zrejme nevadi. Hlavne ze je na tom napis Ceska zbrojovka. Mal som Edenberg 3-12x50 ako prvy puskohlad,tiez kupovany s umyslom "to staci".Ano,stacilo na vyhodenie penazi. Nastrel drzal,tak asi 10cm na 100m.Predal som ho dalsiemu,ktoremu podobne "drzi nastrel". A malo to super obraz,cez den tak do 100 metrov. Je to atrapa,nie puskohlad. X-stokrat som niekomu pomahal nastrelit na strelnici u nas podobne zazraky,tak o nich cosi viem.Nie jeden,ani desat,ani padesiat,ale trosku viac kusov. Musim pochvalit marketing tych,co to predavaju-ludi zblbli slusne. Ked sa k tomu este prida nejaky vlastnik,co z toho pusti par ran a nebolo treba dohladavat,tak dokonaly produkt je na svete - super pomer cena/vykon.
Ze je to smejd,na tom nezmeni nic ani par "spokojnych" uzivatelov.V Cine robia uz aj kopie Leupolda 3,5-10x50,to este len bude bomba,ked sa to sem zacne vozit. :-))))
Nic osobne,ale je to tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 13.8.2009 o 12:50

tajfi máš pravdu.Za třicet let myslivosti mi opravdu mnoho puškohledů rukama neprošlo asi tak 40ks.Mám tři kulové zbraně osazené Doctrem,Meostárem a Českou zbrojovkou.Opravdu nemám dle čeho srovnávat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 12.8.2009 o 22:20

Findula tebe pravdepodobne veľa optiky rukami neprešlo. A čo sa týka skúseností ja s ním mám a ako som písal nič moc. Kríž síce drží ale svetelnosť chabá , no a musíš do ňho pozerať presne na stred inak sa ti okraje rozmazávajú to znamená že je náchylný na malý pohyb oka , či hlavy. Zasa problém za zníženej viditeľnosti. Asi toľko k môjmu poznatku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majk, 12.8.2009 o 21:43

ZDRAVIM.Ten puškohlad sa vyraba V Čine presne tam kde TACTICAL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 12.8.2009 o 16:00

nekupuj to je to čínsky "cárajch " kamarát to dal na 8x64S a po 7 ranách to už lietalo poza rohy. Pod Meoptu sa vážne neoplatí ísť . bud novú a ak nemáš tak kukni v poľských predajniach je zhruba o 4- tisicky lacnejsší kadý odel ako u nás . Alebo si kúp použitú a máš pokoj . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 12.8.2009 o 15:51

Chlapci nevěřte těm co s ním nemají zkušenosti.Mám ho druhý rok na 30-06Springfield v parametrech 3-12x50 červený bod.Je tu několik lidí na této stránce kteří s ním měli možnost střílet ve dne i v noci.Je to absolutní spokojenost.Za dva roky se ani nehnul a to přes něj prošlo více jak 300ran.Červený bod je jemně vykreslen,nic rozpitého,uložen v jemném kříži s černou tečkou uprostřed,která se po rosvícení mění na červenou.Já jenom mohu doporučit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 12.8.2009 o 11:17

samé preklepy ale hádam pochopíte. Inak mám ho v : 7x50RD. na malokalibrovku za denného svetla a večer postačujúci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 12.8.2009 o 11:14

Veru sú to čínske atrapy. Ja som ho skúšal na mojej guľovnici ale už aj pôjde odtiaľ preč. ako sa stmieva vonku tak sa stmieva aj v optike. Ba povedal by som aj rýchlejšie. Voľným akom lepšie vidím ak tou čínskou haraburdou. Na vyhodenie prebytočných peňazí velmi dobrá voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 12.8.2009 o 11:06

Je to vyrobene v Cine,kde to vypadava z jednej linky a potom na to davaju popisy podla toho,co si kto objedna-ci CZ,alebo jelen1, to je vsetko jedno. Ked chcete vyhodit peniaze,je to dobra volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukxus, 11.8.2009 o 22:05

Veru aj ja uvažujem nad týmto puškohladom. Neviete nieco o kvalite? Dik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov