Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

účinné strelivo do 7x64 - diskusia

autor: off lubinko
pridané: 27.6.2009 16:13
Prosím poraďte strelivo do 7x64. Mám RWS ID-Classik ale zvažujem zmenu
počet zobrazení: 97 903
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Walter, 5.12.2013 o 6:41

NORMA Vulcan 11g strela,fabrické, ale aj vlastná laborácia, špičková presnosť, šetrná k divine, žiadne hematómy,len medziblanové ľahké zrazeniny, dobrý zastavovací účinok, strieľané zo ZKK600, hlaveň 600mm, stúpanie vývrtu 1:9, skúšal som všeličo, ale táto strela je naozaj dobrá a všetky pozitívne referencie nie sú reklamným trikom ako je to u mnohých iných nábojov

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hyperon, 1.11.2014 o 9:32

Kaso79: ladujem ich do Brna 98. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 1.11.2014 o 9:31

Daniel8: Geco Plus mam este len od konca augusta, takze zatial mam s tym strelene iba jedneho srnca (odkaz) a jednu lisku. v porovnani s Vulkanom - Geco robi (aspom mne spravilo na tom srncovi) trosku vacsie podliatinu (,ale lahko zoskrabatelne nozom), zver s Gecom lepsie farbila, do 150m minimaly rozdiel v balistike. ten srnec mal vnutornosti komplet rozbite, ale zato vystrel bol uplne paradny - isiel cez rebrove kosti na vstupe aj vystupe, ale okrem asi 5dk som z nej nic viac nevyhodil.lisku som strelil asi na 60m zosikma, na vystrele vsak Norma vedela spravit daleko vacsiu paseku. ak budem mat moznost pofotit pri drani ako to Geco odvadz svoju pracu, tak to urcite pridam. na zhodnotenie ne/vhodnosti pouzivania tychto nabojov je (vzhladomna pocet ulovenej zvery) z mojej strany trochu priskoro, v kazdom pripade si ymyslim ze za vyskusanie tie naboje stoja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 1.11.2014 o 8:38

chlapi , neviem ci to je v navaznosti na posledne prispevky zrejme, ale uvadzajte prosim aj druh zbrane s ktorej strielate. Je to podstatna vec...ako zistujeme. hyperon, ladujes to Geco Plus do ZKK 600 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 1.11.2014 o 1:26

Vinci: pred Geco Plus som pouzival Nornu Vulkan. na co som vystrelil, ostalo v ohni (bohuzial, bolo toho iba par kusov, takze hodnotenie ucinkov by celkom objektivne nebolo). ale ked si pozries vo fotografiach kategoriu ucinky nabojov na zver, s negativnymi skusenostami s Vulkanom v tomto kalibri sa tam nestretnes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vinci, 31.10.2014 o 22:19

A čo Norma oryx/vulkán(11g)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 31.10.2014 o 20:02

Kaso:Ok. No tak ako hovoris. Hyperon: Mal som ich na pulte vylozene a zvazoval som aj tie, ale som cital ze sa casto chovaju ako celoplast, tak neviem co je na tom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 31.10.2014 o 19:53

Dano, pridavam...Hammerhead účinné strelivo do 7x64 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hyperon, 31.10.2014 o 19:34

skuste Geco Plus, mne to v 7x64 funguje dobre. nastrielaval som to sice iba na 50m, ale dierky sa polovicou prekryvali, takze si mylsim ze na 100m tam vacsi sustrel, ako 1€ minca nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso111, 31.10.2014 o 19:16

To sú zaujímavé skúsenosti s presnosťou Hammerheadov v ZKK. Mne v ZH 7x65R lietali presne...necelé 2 cm vyššie ako SPCE na 1OOm ale pekne pokope. Jediný problém je, že zver po nich málo kedy ostane v ohni. Prestreľujú, zver slušne farbí ale 50-60m spraví takmer vždy. Po SPCE padá na 80% bez jediného kroku. Preto strieľam okrem Hammerheadov aj tento lacný a v mojej ZH aj presný a účinný "prežitok" :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 31.10.2014 o 19:00

Kaso pridaj fotky sem do diskusie :) To sme uz dvaja, co tak dopadli s hammerheadom. A uz som si myslel ze neviem triafat hehe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0