Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

účinné strelivo do 7x64 - diskusia

autor: off lubinko
pridané: 27.6.2009 16:13
Prosím poraďte strelivo do 7x64. Mám RWS ID-Classik ale zvažujem zmenu
počet zobrazení: 98 001
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Walter, 5.12.2013 o 6:41

NORMA Vulcan 11g strela,fabrické, ale aj vlastná laborácia, špičková presnosť, šetrná k divine, žiadne hematómy,len medziblanové ľahké zrazeniny, dobrý zastavovací účinok, strieľané zo ZKK600, hlaveň 600mm, stúpanie vývrtu 1:9, skúšal som všeličo, ale táto strela je naozaj dobrá a všetky pozitívne referencie nie sú reklamným trikom ako je to u mnohých iných nábojov

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Durell, 11.5.2015 o 21:56

Ideš loviť alebo plašiť zver? Ak plašiť tak meň. Sorry nedalo mi po tej fotke . :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 11.5.2015 o 21:32

Akože ak ti mam povedať pravdu Evo by som za XRG nevimenil a ani konkretne za žiadne Sellier Bellot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jackoma, 11.5.2015 o 20:54

S&B 7x64 Xrg - Zdravím vás kolegovia,potreboval by som radu A poprípade aj skúsenosti Z praxe pri gulovej strele S&B Xrg pri kal.7x64.Momentálne používam RWS Evo ale premýšľam O zmene za spomínanú S&B. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 19.1.2015 o 21:19

jaj 45-70 :) no tak to je knedlik.. nieco uplne ine ako plusko hehe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 19.1.2015 o 20:29

ee, diviacikov v zime strielame vacsinou na spolocnych a na to mam 45-70 Govt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 19.1.2015 o 20:20

hyperon: tvoje poznatky si mi pisal uz davnejsie. Ulovil si odvtedy aj nejakeho diviaka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 19.1.2015 o 20:07

geco plus 11g vs norma vulcan 11g - na srncom robi geco trochu vacsie podliatiny; dancie a vysoka - takmer identicke poskodenie. aj ked to preslo cez obe lopatky, obe strely sposobili minimalne poskodenie diviny - odpad mozno 15 deka. pouzite v Brne 98. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 19.1.2015 o 18:21

Zdravim kolegovia... Ako funguje Geco Plus 11g v tomto kalibry? Najlepsie pouzivane v zkk 600 kvoli hlavni, ale kludne aj v inch zbraniach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 16.1.2015 o 17:47

blyskac1: Ty jsi vážně komik, náboj za 5E a střílíš na hlavu a krk :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 15.1.2015 o 16:34

Blyskac pri tvojej voľbe umiestnenia zásahu (hlava, krk) zbytočne vyhadzuješ peniaze na drahé náboje. Kúp si tie najlacnejšie a budeš aj tak spokojný. A len tak pre zaujímavosť by som bol zvedavý na aké väčšie vzdialenosti používaš MJG napríklad na teliatko alebo jelenicu samozrejme zásah hlavy a krku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off blyskac1, 14.1.2015 o 22:46

7x64 mam a strielam z nej RYS EVO alebo TIG, toto strelivo odporucam , od RYS by som na tvojom mieste neodchadzal iby by som vymenil strely..no musis si uvedomit ad jedna aku mas dlzku hlavne zbrane a pozriet si na aku dlzku hlavne je ONV streliva udavana vyrobcom, ad dva strelivo same o sebe nie je presne vsetko zalezi na strelcovi na znalosti balistiky a zakonitosti ktore ju ovplyvnuju, teda musis vediet strielat, Ja strielam zasadne na hlavu alebo krk tym strelivom , na vacsie vzdialenosti pouzivam strelivo Lutz Moller no to mas 5 eciek naboj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pochyba, 14.1.2015 o 19:37

Norma Vulkan. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ypsilon, 13.1.2015 o 12:18

Zdravím páni, aké máme skúsenosti s monolitom do 7x64? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 3.12.2014 o 16:39

Ja tiež pokladám za prínos turbiakove upozornenie na možný problém, preto som sa snažil o tom diskutovať. Len potom sa to akosi zvrtlo :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 3.12.2014 o 16:32

Turbiak, tvoj povodny zamer som pochopil a beriem ho samozrejme ako nezistnu pomoc. Dalsie prispevky ako napr. Turbiak, dnes o 15:45 uz celkom nie. Z tovojho prispevku az srsi ako spochybnujes niekoho schopnosti a znalosti. Ano z jednej loveckej rany sa urcit vela toho neda, len v pripade sosona to nie je 1 rana, aj ked vsetky su v rozmedzi 50 - 200m. stale ale moze byt ze aj naboje v ramci serie mozu byt rozdielne, aj ked u RWS ma to prekvapuje ale stat sa moze vselico. Mohlo zlyhat nastavenie plniaceho stroja a to nikto nevie kedy, ci to niekto zle nastavil a cela seria je zla, alebo sa nieco stalo pocas plnenia a len cast serie je zla.....V kazdom pripade, tvoje upozornenie pokladam, za prinosne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off motaq, 3.12.2014 o 16:26

Soson, tie pochybovacne otazky ti kladol Turbiak, nie ja, je mi jasne ze si to vies zmerat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 3.12.2014 o 16:23

Turbiak jedna lovecká rana :-) Čítaš co píšem ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 3.12.2014 o 16:19

motaq : To Ja nikde netvrdim , ked si z nejakeho prispevku nadobudol pocit ze ano, tak ma to mrzi.. ale nie je to pravda...ale uznaj sam ze robit zavery z jedinej loveckej rany na 192 m vypalenej pod uhlom je zcestne...prvy prispevok som napisal v dobrej viere ze to niekomu pomoze a usetri komplikacie pri love...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 3.12.2014 o 16:18

motaq ja tomu rozumiem že to je jedina cesta. A netvrdim že nemože byt problem s laboraciou streliva. TURBIAK Mne tu pušku nenastrelil Fraňo, len viem že to robí tak, a snáď ked po 3 ranách upravím puškohľad tak že mi to padá +4cm/100m a potom vystrelím na terč 3 kontrolné rany na stred v sede s oporou a 3 rany sú 4 cm nad stredom a zmestia sa do eurovej mince, tak nemusím byť "ajnštajn" aby som vedel že mi to ide +4 cm / 100m ... / ospravedlňujem sa za neodborné výrazy ... to len ked sa ma pýtaš ako to viem, čo je na tom spochybniteĺné ? Ja si dávam na to ako mám nastrelená flintu pozor, ulovil som od augusta cca 50 ks zveri s týmto strelivom takže o jednej loveckej rane snad nemusime hovoriť, prasa svine bradavičnatej na 120 metrov / trcala mu bohužiaľ len hlava / mieril som cca 3,5 cm pod ucho a zásah do ucha /zásahy zodpovedali tabuľkovému nastreleniu pri GEE 175 m bez absolútneho problému od 50 - 200 m plus minus. Takže ja rád podiskutujem :-) PS nemám kde ísť na 175 m strelnicu, preto takto teoreticky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 3.12.2014 o 16:14

Soson, Turbiak ma v jednom pravdu. To ze ti to lieta +4cm na 100m neznamena, ze to mas nastrelene na 175m. To je len teoreticky udaj, ktory vychadza z predpokladu, ze strelivo je nalaborovane presne tak ako ma byt a ze balisticke udaje uvadzane vyrobcom platia. V pripade, ze chces mat stopercentu istotu, ze to mas nastrelene na 175m tak jedine ako to overis je vystrelit na 175m. a samozrejme trafit :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 3.12.2014 o 16:09

Turbiak, preco si myslis, ze kazdy okrem teba je neschopny? Preco by niekto napr. soson nemohol vediet, ze mu to lieta +4cm na 100m? co je na tom zlozite? ved snad dokaze odmerat 4cm na papiery ak streilal na 100m a mieril na stred tak snad vidi kam isiel zasah a zmerat to dokaze aj male decko. kolko ran podla teba treba vystrelit na to aby to zistil? Mam taky pocit z tvojich poslednych prispevkov, ze ti ani tak nejde o to co si uviedol povodne, ale uz len o to dokazat niekomu ze je neschopny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 3.12.2014 o 15:45

soson : Opakujem: Uz vobec sa neda nic hodnotit z jedinej loveckej rany na 192 metrov , ak mas zaujem zistit skutkovy stav postup som ti napisal dole,ako vies ze to mas na 100m +4 cm ? z kolkych ran si urcil stredovy zasah ? nastreloval si si to sam ? z akej pozicie?mozno ti to ide 6-7cm hore na 100m, ale to Ty nezistis ze vystrelis 2rany na terc.. ako nastreluju rozny predajcovia ma nezaujima a navise to nema nic spolocne z touto temou, pockaj ...tebe tu pusku nastrelil frano a povedal ti ze ti to ide 4cm hore na 100m ? :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 3.12.2014 o 15:38

Bežne tak nastreluje aj Fraňo ak sa nemýlim nakoľko má strelnicu 100m,??? tak podla balistických tabuliek to nastrelí na x cm + oproti centru, podla toho kto si ako praje nastrelit flintu. Ked ide teoreticky pri 192 m zásah -4 cm oproti krížu a nemieril som na stred komory ale na spodok tela pod komorou, tak by som ho mal podstreliť. Či ? Tá strela mohla vystúpať 15 cm ? Jeleň aj kanec priestrel, zebra a pakoň nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 3.12.2014 o 15:26

soson: Tak center na 175 m si nedosiahol , ten sa neda urobit teoreticky tak ze ho urcis podla udajov balistiky ktore udava vyrobca.. a uz vobec sa neda nic hodnotit z jedinej loveckej rany na 192 metrov,ale ak to vezmeme cisto teoreticky tak potom : 100m + 4cm , 192 m pod uhlom 30 stupnov = zasah pojde -4cm dole(40 stupnov centrovy zasah) , cize bez najmensieho problemu si mohol dat cistu komoru na tych 192 m s tym chybnym strelivom...kazdopadne , skus si nastrelit fyzicky center na 175 metrov, a potom nasledne vystrel na 100m , ak to pojde +7cm tak vies ze mas silne poddimenzovane strelivo z danej serie...samozrejme strielaj na dane vzdialenosti aspon 3 rany aby si presne vedel urcit stredovy zasah, inak co sa tyka jelena a zebry a tazsej zvery - mal si vsetko priestrely? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 3.12.2014 o 15:09

Turbiak tak ten center na 175 som dosiahol tak, ze som podla tabulky na 100 m naklikal tak aby som bol 4 cm nad center, takže to neviem realne posudit kde to padne na 175 m, nakolko som na odmeranu vzdialenost 175 m nestrieľal. Jedina overena strelba je na tych 192 ale to som strielal pomaly do jamy. Skús vyrátať ak sa to dá ked to zhrniem : Flintu mam na 100m + 4 cm nastrelené, reálne som strielal na 192 m -odmeraných, cca 30 stupnovy uhol dole - odhad, strielal som vleže s oporou a v kľude, mieril som na uplny spodok tela v oblasti komory a ranou som si v okamihu výstrelu 100 perc istý. Srnec mal prestrelené srdce. Podla Teba za predpokladu že tá séria je chybná, kde by mala byť tá rana ked vezmem do úvahy, všetky údaje co som napísal plus to, že stúpala nejake cm vzhľadom tomu že som nestrieľal vodorovne ? Ja si myslím že ak by bola chyba v strelive tak by som ho podstrelil. Možno sa mýlim. Zapeklitá situácia :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 3.12.2014 o 10:28

soson: Ak to strelivo co mas doma je z tej istej serie ako moje tak z tvojej pusky by to malo ist takto : 50m+4cm , 100m +7,5cm , 150m+4,5cm , 175m CENTER ,200m -6,5 cm ,250m - 26 cm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 3.12.2014 o 10:17

soson : riesil som to pre jedneho kamosa , prisiel cely nestastny ze strielal na trofejove kusy ( poplatkove! ) na 200m+ a proste nedokazal nic trafit,pokial to Ty mas nastrelene na 175 m tak od 50 do 200 m sa to nemusi prejavit tak zeby si netrafil kusa.. kazdopadne by si to mohol overit tak ze pokial s tym strelivom mas center na 175 m , tak na 100m by ti to malo ist cca 7 cm hore ( za predpokladu ze su tie naboje zle ) Ale este k veci , puska je novy Blaser + Zeiss HT z balistickou vezou , podla bal. tabulky od RWS pre dane strelivo by tam mal pasovat kruzok c.006 tj. na 300m 16 klikov a odpovedajuci pokles 48 cm - to je bezny postup pri nastrelovani na 300m a na 99% ten pokles vzdy sedi co sa tyka kombinacie Blaser+Zeiss+RWS .. Avsak pri tomto postupe , a vystreleni boli zasahy na 300 m o 30 cm nizsie od zamerneho bodu !hovorim si co uz..kazdy vyrobca sa obcas sekne...tak reku vyhodim z vezicky kruzok cislo 006 a hodim tam nejaky iny ktory bude zodpovedat danemu poklesu..a tu je ten problem.. hranicny kruzok cislo 009 ukazuje na 300m 22klikov tj. pokles 66cm na 300m, co je vsak stale malo pre dane strelivo ktore by potrebovalo opravu az 26 klikov . tj. 78 cm , v skratke povedane...taky pokles ma na 300m 9,3x72 R a nie nadupany RWS 7x64 :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 3.12.2014 o 8:11

soson - ospravedlňujem sa, sériu si v príspevku nespomínal:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 3.12.2014 o 8:06

steyr - čítať ešte viem :-), presne tú sériu mám, kupovaná v júli 2014, doteraz som TOP spokojný s tým strelivom. 90 perc strielane na komoru, "dohladavka" max cca 50 metrov - všetko zhasnuté / zebra, 170 kg kanec, jeleň / ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 3.12.2014 o 7:56

Soson - záleží kedy si kupoval strelivo z akej série, Turbiak písal konkrétne o sérii 67RH. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 3.12.2014 o 7:49

Turbiak to je zaujímavé, som "šťastným" majiteľom cca 100 ks tohto streliva a nejakých 50 ks som už vystrielal. Strielam Steyr Mannlicher Classic polopažba s 600 mm hlavňou. Nastrelenú flintu mám na 175 m a to tak, že som nastreloval na 100 m + 4cm, / nemal som k dispozícii dlhšiu strelnicu/. Uvedených 50 ks som vystrielal jednak v Afrike na vzdialenosti 50-150 m. Rana padla vždy tam kde som mieril. No ale strelil som tiež srnca na 192 m dolu svahom cca 30* mieril som na spodok komory nakoľko som počital s miernou odchýlkou letu strely smerom hore. Srnec mal prestrelené srdce, čiže všetko OK. Je možné že pri týchto skúsenostiach s vystrieľaným strelivom by tam mohol byt ten problém ktorý popisuješ ? Najmä s ohľadom na popísaný prípad s uloveným srncom ? Je mi jasné že najlepšou odpovedďou by bolo vyskušať na 300 m , to ale nemám kde. Ale od 0 do 200 m to letí podľa tabuliek. Tak neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 2.12.2014 o 22:07

Chcel by som upozornit uzivatelov RWS 7x64 ID Classic 11,5g, na zrejme chybnu vyrobnu seriu s oznacenim 67RH , podla mojich merani ani z daleka nedosahuje udavane parametre o rychlosti ,energii a balistike.. podla vyrobcu by mala byt ustova rychlost 830 m/s pri 580 mm hlavni a nasledny pokles na 300 m by mal byt 47,5 cm , avsak moj skutocne namerany pokles na 300m bol az neuveritelych 78 cm !! co odpoveda ustovej rychlosti 682 m/s tj. 2675 J namiesto deklarovanych 3960 J (580 mm hlaven ) Inak samotny vyrobca na svojej stranke uvadza tiez chybnu vyrobnu seriu s oznacenim 67QG tykajucu sa .22 Hornet odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CT308W, 22.11.2014 o 18:44

peters ja zháňam strelivo do merkla K1 7x65R. Rozmýšľal som na norma vulkán vraj je to super,len či by nebolo lepšie dajaké dvojadro? Viete mi poradiť niečo? Blaser CDP som nevedel pozháňať. účinné strelivo do 7x64 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 5.11.2014 o 23:55

Dnes sa mi Norma Vulkan 7x64 zase osvedčila. Ráno ulovený diviak, okolo 40 kilo, vzdialenosť 100 metrov, stál dosť šikmo. Vstrel vysoká zadná komora, výstrel cez zadne stehno. Zostal v ohni, okolo žiadna farba, vykrvácaný dovnútra. Poškodenie diviny skoro nic, aj som bol prekvapený ze to stehno neni podliate. Takze meniť zatial nejdem. Som uplne spokojný a zostávam pri vulkane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 1.11.2014 o 22:47

kaso, to co si vymenoval ma vplyv skôr na presnost zbrane. Pre porovnavanie nejde ani tak o typ zbrane, ale o dlzku hlavne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 1.11.2014 o 18:53

miso111, ako tak citam tu tie komentare, a preto som aj navrhol uvadzat typ zbrane ku kalibryu a strele, zda sa ze kazdej hlavni, kazdej puske chuti nieco ine....nie som odbornik, ale mozno hruhla ocele na hlavni, zavit, vyvrt, pocet drazok, stupanie, vsetko ma svoj vplyv na chovanie sa strely, a preto je to asi vzdy ine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso111, 1.11.2014 o 17:01

Norma vulcan bol v mojej ZH 7x65 to najhoršie čo som vôbec strieľal. Po ulovení 11 ks som zvyšok krabičky daroval. Že by bol medzi českým sólom a zlamovačkou v hlavniach pri vulcanoch až taký rozdiel? Kto vie. Ale federal speer power shock boli fajn. Cca na úrovni hammerheadov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 1.11.2014 o 13:48

Ale ja zas nestrielam desiatky kusov... Práve že na tých zopár co vystrelim tak si dám záležať čo má tá strela zasiahnuť aby to zostalo v ohni. Kam, to už som písal. Jasné, môže sa kľudne stať ze budem dohladávat kilometre so psom. Každý zásah je špecifický ovplyvnený viacerými faktormi a keď je zle umiestnený tak potom za to netreba viniť ani normu ani zkk atď.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 1.11.2014 o 11:21

Peters vulkán je v 7x64 vynikajúci o tom nebudeme diskutovať žer nie, ale že by ti zostalo úplne všetko v ohni to sa mi zasa nechce veriť. Sám som videl desiatky kusov strelených touto kombináciou ale nie všetko zostalo v ohni. To by si musel strieľať cez obe lopatky, alebo na chrbticu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peters, 1.11.2014 o 10:45

Ja som s vulkanom do 7x64 ZKK uplne spokojný. Z líšky nikdy veľa nezostane ale srnčia, diviačia, vysoká vždy v ohni, strely cez lopatku, na komoru, vysokú komoru a chrbticu. Poškodenie diviny minimálne. Spravím koláže z fotiek co mam a dám to sem. Ešte ich pol krabicky mam a idem vyskúšať Sako hammerhead a do týchto Norma nábojníc naládovať strely Speer a Hornady Interlock. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM