Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

účinné strelivo do 7x64 - diskusia

autor: off lubinko
pridané: 27.6.2009 16:13
Prosím poraďte strelivo do 7x64. Mám RWS ID-Classik ale zvažujem zmenu
počet zobrazení: 97 908
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Walter, 5.12.2013 o 6:41

NORMA Vulcan 11g strela,fabrické, ale aj vlastná laborácia, špičková presnosť, šetrná k divine, žiadne hematómy,len medziblanové ľahké zrazeniny, dobrý zastavovací účinok, strieľané zo ZKK600, hlaveň 600mm, stúpanie vývrtu 1:9, skúšal som všeličo, ale táto strela je naozaj dobrá a všetky pozitívne referencie nie sú reklamným trikom ako je to u mnohých iných nábojov

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off peeterko, 28.1.2016 o 22:20

MMasska sam sebe protirecis a to co pises nema elementarnu logiu. Ale uz nemam chut to riesit. Opakujem, ze ja som popisal svoje skusenosti. Boli take ako som popisal, snazil som sa v popise zhrnut a spriemerovat informacie a vyjadril som svoj nazro a dojem. To ze niekto ma ine skusenosti, ine dojmy, ine nazory, za to nemozem a fakt mi je to ukradnute. Nech ich napise, popise, vyhodnoti. A kto raz bude hladat info o strelive do kalibru 7x64 nech si to vsetko precita a nech si spravi nazor sam. A bodka. Preco sa treba obuvat do niekoho, kto napise nieco ine ako je tvoj ci ineho nazor? Aky suhlas? Naco suhlas? Chapete vobec vyznam slova suhlas? Prezita skusenost nepodlieha pod niekoho cudzeho suhlas. Ani nazor, ani zazitok, skusenost nepodliehaju pod suhlas. To ci ty suhlasis s mojou skusenostou alebo nie, neovplyvni to, ze co a ako sa stalo a udialo. Ved to ani casovo ani logicky nesuvisi. A este teda k tomu XRG. Ako som hladal, tak som hladal, tak som tu na lovuzdar toho dokopy nic o XRG nenasiel. Na inych forach ano. Tie recenzie a komentare som si precital viackrat, porovnal ich s inymi a na zaklade toho sa rozhodol vykusat to strelivo. A moja skusenost bola taka ista ako bolo popisovane. Ale napriklad s vulkanom to nebolo uplne tak a cakal som vacsi zastavovaci ucinok toho streliva. Je tisic faktorov, ktore to vsetko ovplyvnuju, ale to je teraz nepodstatne. Takze dufam, ze ked som tu uz teraz takto uplne detailne vysvetlil ako pre male deti v skolke, tak to uz bude kazdemu a teda aj tebe jasne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca MMasska, 27.1.2016 o 12:20

Za prvé a najhlavnejšie z pozície admina som nikdy nič také čo opisuješ nerobil, ak som vyjadril svoj nesúhlas s tvojimi tvrdeniami tak nie ako admin ale ako ja sám! Za druhé ty píšeš a teraz ťa citujem /Popisanie mojich skusenosti a vyslovenie nazoru nespada pod vas suhlas, ci nesuhlas. Uplne su mi ukradnute./ Ja som len poukázal na to, ako ti napísali viacerí, že majú úplne iné skúsenosti s daným strelivom ako ty, vyslovil som svoj nesúhlas s tvojimi tvrdeniami čo si nadobudol a prečítal na webe. Áno je zarážajúce že ty ako jediný máš diametrálne odlišné skúsenosti ako oni, sám sa čuduješ ako je to možné, ale aj my sa čudujeme že my máme rovnaké skúsenosti s tým strelivom len ty máš odlišné. Pýtaš sa ma či som skúsil XRG ? Pred pár rokmi som o tom strelive len počul ale nemal som žiadnu chuť ho skúsiť, ale ak sa pamätníci z tohoto portálu pamätajú tak si spomenú na výzvu mmakra aby som verejne otestoval toto strelivo /dokonca ma vyzval do stávky /... STALO SA. Prebehol kompletný test ktorý bol odprezentovaný či už v diskusii ale aj kompletná fotodokumentácia s popisom a množstvom komentárov až kým ma nepožiadal sám zadávateľ tohoto testu aby som s tým už prestal.( môžeš ho kludne osloviť ) Čiže skúsenosti s týmto strelivom mám a takýchto testov sme tu spravili niekoľko, aj na podnet Kuchtíka aj iných, sa toho tu potestovalo veľa a dúfam že aj potestuje ak bude záujem. Tak toto sú moje dôvody prečo som sa pripojil aj ja k ostatným tvojim oponentom a teraz môžeš ďalej tvrdiť čo len chceš, ja som už svoj názor na teba napísal a už sa viac k tvojim výrokom nemám chuť vyjadrovať. Hawk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off peeterko, 26.1.2016 o 23:44

MMasska co to taras? Co to pises? Preco fabulujes, vykrucas a vymyslas to co som ja ani omylom nenapisal? Snad nie je moj komet dostatocne viditelny hned na prvom mieste? Vyskusal som rozne druhy streliva. Prizvukoval som, ze z akej zbraje som strielal, ze je dolezite co ocakava strelec a ze treba vela vystrielat, kym sa skutocne otestuje strelivo. Ale niektore streliva ma uz odradili pri malom mnozstve - 1 krabicke. To su moje skusenosti a zhrnul som ich do par viet. Ci s tym niekto suhlasi alebo nie ma vobec nezaujima. Moj zazitok a skusenost nepodlieha suhlasu. To ak ma napr.s vulkanom niekto ine aj bohatsie skusenosti, mu neberem. Preto som pisal, ze som z neho vystrielal len krabicku ale odradila ma. Lebo som zrejme ocakaval nieco ine na zaklade (aj tu) precitanych recenzii. A predtym ako som vyskusal xrg som tiez precital na inych forach nejake recenzie a mne sa to spravalo presne podla toho. To je vsetko co som vyznamovo napisal. A nejde mi do hlavy, ze akoto, ze niekomu sa sprava to iste strelivo uplne diametralne odlisne za obdobnych podmienok. Tak co tu vykrucas, preco robis chytreho? Vyskusal si xrg? Nie je pekne, ze z titulu admina tu chces ponizovat diskutujucich svojimi trefnymi poznamkami. A ak ti nahodou uslo nieco z mojich komentov alebo si nieco nespravne pochopil, tak si ich este raz precitaj nahlas. Vraj to pomaha lepsiemu porozumeniu textu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on ypsilon, 26.1.2016 o 7:21

Zdravím, podľa môjho názoru hrá dosť veľkú úlohu aj to ako sám strelec dôveruje svojmu vybaveniu a aj náboju , ak strelec v psychickej pohode a vie že kam strelí , tak to tam aj padne a vie že guľa spraví svoju robotu , tak nemá dôvod špekulovať...každý jeden výrobca a druh streli má niečo do seba. Veľa som čítal o účinkoch , balistike, ranivosti a pod... A na každú jednu strelu sa vždy nájde veľa pozitívneho. Tak v konečnom dôsledku je to tiež len vec vkusu. V mojom prípade sa mi páči monolit typu barnes, dostrielam Prebíjané barnes ttsx a skúsim RWS HIT. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

správca MMasska, 26.1.2016 o 0:07

Peeterko ja som len vyjadril svoj nesúhlas s tvojimi poznatkami, tak isto ako to spravili aj iní. Čo sa týka tých poznatkov čo sa mám dočítať na iných fórach, ja nepotrebujem čítať to čo napíšu iní a prijať ich skúsenosti za svoje, ja si to otestujem sám a napíšem len svoje skúsenosti, preto som ti oponoval a môžem svoje tvrdenia podložiť. Tu na fóre je viacero poľovníkov, ktorí toho odskúšali veľa a poľujú aj s tebou spomenutým strelivom, možno nečítajú iné fóra a dovolili si nesúhlasiť s tebou, ale od teba sa dočítali že nech sa vykašľú na svoje praktické skúsenosti a nech sa dočítajú múdrosti na webe a budú s tebou súhlasiť NIE! Oni nesúhlasia a čo mňa teší ešte viac, že sa s praktickými skúsenosťami delia o svoje postrehy z praxe. Raz mi jeden človek ktorého si nesmierne vážim ako odborníka napísal "Ak komentár, ktorý tu napíšeme nebude podložený z praxe je to len bla bla bla bez výpovednej hodnoty a daný portál stráca odbornú úroveň." preto sa snažíme, aby sa niečo také nestalo. Ďakujem za to všetkým vám čo nám v tom pomáhate aj tebe Robo že si tu ostal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off peeterko, 24.1.2016 o 23:10

PS: dam si tu namahu a postupne nafotim ucinok tej strely (XRG) na rozne druhy zveri a hodim to sem. (hoci si myslim, ze tu budu aj tak mnohi "praktici", ktori to budu spochybnovat uz len z pasie) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peeterko, 24.1.2016 o 22:50

MMasska poznas urcite vela dalsich polovnickych for, kde sa tiez diskutuje o strelive, tak si najdi cas a precitaj si ich pred tym, ako sa pokusis vtipne podpichnut. Myslim, ze jednou z hlavnych myslienok lovuzdar-u je prave delenie sa o skusenosti medzi polovnikmi. Tak naco je dobre ich spochybnovat a vyvracat? (...) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

správca MMasska, 23.1.2016 o 15:32

Peeterko ako tak čítam ty máš u viacerých striel diametrálne odlišné názory a skúsenosti, ako ostatní. Asi sa pri tebe stala dakde chyba ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off peeterko, 22.1.2016 o 21:15

no neviem, je to cudne co pises. Dokonca diametralne odlisne, ako som mal skusenosti ja a ake skusenosti som cital na viacerych forach aj od inych uzivatelov XRG pred tym ako som sa prenho rozhodol. Minimalne rozdiely urcite su vzdy, ale aby sa u niekoho spravalo strelivo uplne opacne ako u ostatnych, tak to je zvlastne a podnecuje to k zamysleniu sa nad tym, ci to je pravda. Ale to je iba moj dojem z toho co pises. Kazdopadne, nech si to vyskusa kazdy sam a nech si vyberie to co sa mu hodi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svekus, 20.1.2016 o 10:27

Peeterko, Voere, s presnosťou je to super, dlžka myslím 560, najviac rozbitý bol diviak s XRG asi na 100 m, mal cez 100 kg. Z rovnakej vzdialenosti ID Clasic a v pohode, odpad žiadny a strela je rýchlejšia a ťažšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peeterko, 17.1.2016 o 9:17

to teda nie je vela... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 17.1.2016 o 8:32

Vplyv je cca 3 m/s +/- podľa kalibru na cm dlžky hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 16.1.2016 o 21:35

svekus z akej zbrane strielas? dlzka hlavne? Z akej vzdialenosti boli tie diviaky? Mne sa to zatial nestalo, ale mozno maju na to vplyv aj tieto veci. Tu v diskusiach casto pisu prebijaci, ze dlzka hlavne ma dost vyrazny vplyv na rychlost strely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svekus, 15.1.2016 o 8:27

zdravím. čítam chválu na XRG, ale ..., diviak na rebrá - relatívne v pohode, ale trafil som parkrát diviaka krížom, cez zadné rebrá dopredu a cez lopatku vonku aj opačne, cez lopatku dnu a vonku cez zadné rebrá a podliate po vrstvách bolo všetko, vstrel do priemeru 20 cm a výstrel to isté, a asi aj viac,lopatky a rebrá žral pes, dal som to kamošovi, jemu sa to páči (tá strela) tak isto som trafil s RWS ID clasic tá ťažšia (asi 11,5)a guľu som našiel pod kožou na výstrele, odbeh 20 m a psovi sa to nepáči, dostal tak 10 dg. Tak isto som nšiel guľu pod kožou u srnca, áno u srnca, strelený krížom cez komoru,podliate nič. 7x64 geco rws sako má super balistiku, ale väčšinou prebytok energie (asi práve preto), s nižšou energiou a rýchlosťou to robí asi len SB, ale spce a sp sa veľmi-veľmi rozbíja a vyzlieka. Neskúšal som NP, čo o tom čítam páči sa mi to, neviem len či sa predná časť plášťa tiež nevyzlieka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 12.1.2016 o 20:21

Chlapci a co teraz? Mate vysostne pravo nesuhlasit. Popisanie mojich skusenosti a vyslovenie nazoru nespada pod vas suhlas, ci nesuhlas. Uplne su mi ukradnute. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Walter, 12.1.2016 o 17:34

Vôbec nesúhlasím s "peeterkom" s hodnotením Vulkanu v cal.7x64,.. strieľam s ním viac rokov, zatiaľ vždy prestrelil, prešli na túto strelu aj viacerí kolegovia kôli práve dobrému stop efektu, výbornej presnosti a šetrnosti k divine. Prebíjam Vulkanom aj 7x57 do krátkeho štucu (52cm hlaveň,)vysokú prestreľuje bez problémov, účinok porovnateľný s nábojom 7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lesnik76, 12.1.2016 o 11:17

Používam Vulkán v 7x64 5 rokov,strelené x kusov zveri najmä diviačej,vysokej a srnčej a nemám dvôvod skúšať niečo iné,pretože som maximálne spokojný.Presnosť super,ranivosť parádna,poškodenie diviny minimálne,občas neprestrelí ťakžšie kusy a guľka ostane na druhej strane pod kožou,ale o tom to je ,pretože v tele zveri zanechá všetku energiu.Aj keď guľka prešla cez kosti a všelijako ,ešte sa mi nestalo aby som našiel guľku rozbitú, ale stále pekne pokope.Zver často ostáva v ohni aj na vzdialenosti okolo 200m,ak je v klude.Čo sa týka farbenia,tak je to individuálne,každý kus inač :) ale zväčša daľeko zver neodbieha,ak neostane v ohni. Ak zhrniem všetky moje postrehy pri Vulkáne v 7x64,tak určite tam vidím viacej plusov ako mínusov a naozaj z vlastných skúsenosti Vulkán do 7x64 odporúčam! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jastrab, 12.1.2016 o 9:54

Vlani som prešiel na Vulkan do 7x64.Strelených 5 kusov,1 srnec,3 diviaky,1 jelenica.Všetko prestrelené na vzdialenosť 50-140-ov,komorové rany,dobrého farbenia,poškodenie zveriny minimálne.Diviaky odbehli do 60-70-ov.Zatial spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off AntonioZolli7x64, 11.1.2016 o 22:10

no s vulkanom mam aj ja dobre skusenosti stop efekt dobrý ale priestrel na veľkych kusoch ani raz.....a presnosť vynikajúca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off michal89, 11.1.2016 o 20:01

co sa rozprávam s chlapmi ako im funguje vulkán v roznych kalibroch tak pocúvam ze vsetci su z tou strelou spokojny a najme v 7x64-orke. Ja ho strielam 2 sezóny v kalibri 6,5x55, cca 20 kusov raticovej(hlavne diviačia a vysoká) a nemožem si ho vynachváliť a to som už chcel tento kaliber zavrhnuť a flintu predať (hlavne po skusenostiach s DK od RWS ) .. A ešte k tej prieraznosti, neskutočnú penetráciu dosahuje tá strela v tomto kalibri, aj velké kusy diviakov a jeleňov prestrelené cez lopatky, to som len tak pozeral že ako je to možné, tak preto neviem pochopiť ako je možné že v 7X64 to neprestreluje, aj ked verím že to tak je :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off CT308W, 10.1.2016 o 23:27

Počuj peeterko to si asi jediný na svete čo tvrdí že Vulkán je stredne tvrdá až tvrdá strela!? Ja som vulkan strielal 2 roky a nikdy sa to nesprávalo tak ako opisuješ ty. Skôr naopak Vulkán sa rýchlo deformoval a mal slusny zastavovací účinok , jedinú výčitku na neho mám, často neprestrelil. Ale inak sa v 7x64 vulkan radí ako TOP trieda vrámci striel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off hyperon, 3.1.2016 o 22:33

pre AntonioZoli7x64, Plus-ko je celkom fajn, je to taky zlaty stred, aj ked su aj lepsie strely ako Geco Plus, ale myslim ze v pomere cena/kvalita je to dobra volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off AntonioZolli7x64, 3.1.2016 o 21:55

vilo72 zatial som to nastrelil len na zkk600 ktorú požívam len na posed no nastreloval som to na približne 80m a jedna strela od druhej bola asi 2cm od seba tak myslím že presnosť je fajn.... a ked sa strela osvedči tak pôjde aj na zolliho :D.... predajca mi hovoril že si veľa ľudí chváli toto strelivo tak len tak som sa chcel informovať.... a hovoril že si chvália aj geco plus tak neviem lebo TM je katastrofa..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vilo72, 3.1.2016 o 8:32

Pre AntonioZoli 7x64: Hornahy interlovćk som používal ako prebíjané strelivo. Môžem len chváliť a to najmä strelu RN, ktorá na diviačej zveri mala veľmi dobrý zastavovací účinok s minimálnym poškodením diviny. Keď začala s predajom zn. Hornady fy. FRAŇO tak podľa môjho názoru sa jedná o koniec s predajom streliva a striel na Slovenskom trhu. Pokiaľ to predávala fy. Tormenta z Bardejova tak sa dalo kúpiť aké-koľvek druhy a kalibre streliva. Teraz od Hornadyho iba strelivo v rade Superformance a to už nie každá hlaveň dokáže ustabilizovať. Problémom je vysoká rýchlosť strely čo má za následok veľký rozptyl zásahov. Na trhu sa dá kúpiť ešte strela SST a u tej som znížil rýchlosť strely na cca 630 m/s a pri takejto laborácii sa dá presne striľať do 150 m a účinok na zver je priam vynikajúci s dostatočným zastavovacím účinkom bez nutnosti dohľadávania viac než 50 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off AntonioZolli7x64, 1.1.2016 o 14:42

Zdravím a čo by ste povedali na Hornady interlock 7x64 ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 2.10.2015 o 16:30

S presnostou do 3cm na 100m. Ucinok neviem povedat. Jeden lanstiak vrchna komora, chytilo aj spodok stavca, takze v ohni, asi na 60m. Lisca rovna 10 na komoru asi na 80m taktiez v ohni. Poskodenie u diviaka skoro ziadne a hlavne ziadna podliatina nebola. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 2.10.2015 o 15:13

ako je to s presnosťou a účinkom na zver u toho pluska tiež o ňom uvažujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 2.10.2015 o 14:22

Geco Plus 11g ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 2.10.2015 o 12:23

čím kŕmiš teraz? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 2.10.2015 o 12:05

S HH. som mal tiez problem. Lietalo to 10, 15cm po terci. ZKK 600. Predtym rok to bolo v poriadku do 3cm na 100m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 2.10.2015 o 9:20

Ja som bol z poslednej škatule hammerheadou sklamaný,rozptyl viac ako 10cm na 100m a to som doteraz vystrieľal asi desať škatuľ,doteraz to šlo jedna do druhej.Teraz som si nabyl vulcan a ide to ok aj učinok na zveri je v poriadku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 1.10.2015 o 21:55

Hammerhead bude ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 1.10.2015 o 21:29

Ďakujem! Ide o ZG 47 v danom kalibry.. predpokladám že to bude podobné.. Skúsim Sako Hammerhead a možno aj tú jednu krabičku arrowhead II zo zvedavosti.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.10.2015 o 21:23

Archer ja som ho skusal. Odporucam z vlastnej skusenosti a skusenosti niekolko dalsich lidi do CZ zbrane nekupovat. Ja som ho chcel este ked som mal CZ 537 a jlaben ho nezvladala ustabilizovat. Rozptyl do kruhu priemer 15-20cm na 100m. Podobne sa spravalo aj v tikke t3 aj ked tam to bolo "len" cca 10cm. Strela je to viac ako dobra len odporucam zobrat max krabicku a otestovat ci ho hlaven zbrane dokaze ustabilizovat aby si nebol sklamany. CZ ani Tikke v 7x64 nechutilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off archer, 1.10.2015 o 20:17

ahojte. Snažil som sa to tu prejsť no celé som nestihol. Sorry ak sa preto budem pýtať na to isté. Skúšal už niekto Sako Arrowhead II v tomto kalibry? Malo by ísť o strelu Swift scirocco II čo som čítal tak to chválili a cena je taktiež priaznivá. Ďakujem za reakcie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fero83, 2.8.2015 o 21:34

Zdravím.Po dlhej dobe som sa aj ja rozhodol prispieť k téme.Už 5. rok používam s veľkou spokojnosťou strelivo Nosler Partition 11,35 g od SB. Vystrielal som už cca 6 krabičiek a veľká spokojnosť. šetrná strela k divine, viem, že poddimenzované od SB, ale práve to mi asi vyhovuje, pomalá strela, výborná presnosť, zver dobre farbí, veľa krát žiadna podliatina. Tento rok už 8 ulovených kusov (4 srnce, 4 lanštiaky), všetko zostalo v ohni, vzdialenosť od 25 m do 110 m, 7x komorová rana za lopatkou, 1x krk. Po minulé roky som tiež všetku zver ľahko dohľadal, menšia zver v ohni, 3 jelene odskok do 50 metrov. Predtým som vyskúšal viac druhov streliva. Teraz spokojnosť NP. Škoda, že ho nerobí Norma, alebo Hirtenberger. To by bolo asi tiež fajn. Ešte jedna informácia - strielané z 56 cm hlavne. To je podľa mňa tiež dôležité. Spomaluje to strelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on ypsilon, 30.7.2015 o 16:47

Zdravím, takže moja skúsenosť s Brenneke Tog 9,7 gramu nedopadla dobre... Strielané z CZ 550 Ebony. Rozptyl 15-30 cm na 100 metrov. Strielané zo stojana 10 rán s prestávkami. Potom ďalších 10 rán od zlosti na 50 metrov z voľnej ruky na hlavu diviaka rozpríl do 5 cm. Ostala mi jedna krabička, ktorá bude buď do pohonu, alebo ak by ste mali niekto o ne záujem, tak za zvýhodnenú cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 2.7.2015 o 21:30

Strelivo exergy v r. 7x64 se nam s kolegou jevi jako nejuniverzalnejsi strelivo do teto raze a vyzkouseli jsme asi vsechno strelivo co se tady zminuje.Mame s exergy uloveno cca 100ks cerne, par ks vysoke a srnci.Strela nefragmentuje, prostreluje a HLAVNE ukazkove barvi!!a to tak, ze ji uz od nastrelu najdete i te zapalovacem...Sice to vetsinou po komorovce odbehne cca 30m ale barvy az az!!!a bez podlitin.Nejsme zastanci SaB ale exergy funguje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off rozryt, 2.7.2015 o 9:34

Pred šiestimi rokmi som kúpil väčšie množstvo Norma Vulkan 11g, za 31€ a používal som toto strelivo dodnes. Bol som spokojný aj keď sa mi občas zdalo že tej farby by mohlo byť aj viac. Teraz prechádzam na Sako Hamerhead 11g, v cene 27€. Som zvedavý aké to bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on ypsilon, 2.7.2015 o 7:30

Zdravím páni, máte niekto skúsenosť s Brenneke Tog v 7x64? Vďaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM