Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

účinné strelivo do 7x64 - diskusia

autor: off lubinko
pridané: 27.6.2009 16:13
Prosím poraďte strelivo do 7x64. Mám RWS ID-Classik ale zvažujem zmenu
počet zobrazení: 97 820
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Walter, 5.12.2013 o 6:41

NORMA Vulcan 11g strela,fabrické, ale aj vlastná laborácia, špičková presnosť, šetrná k divine, žiadne hematómy,len medziblanové ľahké zrazeniny, dobrý zastavovací účinok, strieľané zo ZKK600, hlaveň 600mm, stúpanie vývrtu 1:9, skúšal som všeličo, ale táto strela je naozaj dobrá a všetky pozitívne referencie nie sú reklamným trikom ako je to u mnohých iných nábojov

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bezek, 9.3.2017 o 10:38

Nikto nic? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bezek, 7.3.2017 o 21:58

zdravim chlapi.chcem sa opytat co je lepsia volba SAKO ARROWHEAD II 9,7G alebo norma accubond 9,1G.strielam zver diviaciu,jeleniu a menej srnciu.poskodenie,farba,zastavovaci ucinok,odskok.dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 7.3.2017 o 5:39

Stando123 miešaš jablká a hrušky. Ak niečo pozeráš pozeraj to prosím pozorne. RWS ID je dvojjadrová strela identická s TIGom . TOG je ak to pritiahnem za vlasy skôr taký vylepšený vulkán. Tog je torpédová strela s dutinou, vnútorným prelisom a lepeným jadrom. Strela sa v termináli úplne inak správa ako ID. Toto je len na vysvetlenie tvojeho omylu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stando123, 7.3.2017 o 4:20

Pani, pozeral som tu strelu tog od breneke a vyzerá ako id od rws. Je to to isté či len podoba? A ak je tak ma tiež poniklovanu strelu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ypsilon, 4.3.2017 o 21:20

Len treba dať pozor na brenneke tog aby pasovali hlavni, mne to dosť rozhadzovalo a to cca 30 cm hore dole. Ak chcete mám ešte krabičku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 4.3.2017 o 1:16

Stando...Brenneke tog je podľa mňa najlepšia strela aká bola kedy vyrobená. Niekto možno nebude súhlasiť ale za mna to je tak. Konštrukcia je dokonala je tvrdsia ale nestane sa, že by sa neotvorila je to proste špica ale aj si za ňu zapýtajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stando123, 1.3.2017 o 19:30

Jager68 Ja už asik vymislat nebudem lebo čím viac človek vymislat tým nevie sa ani rozhodnúť čo chce. A preto nebudem meniť tie hammerheady a na na posed na diviaky budem používať arrowhead. Lebo tie prenikajú. A na líšky tiež super tie arrowhead. Len drahé strieľanie na líšky. Páči sa mi na arrowhead že majy malu stratu hmotnosti. Nemám moc skúsenosti ale za tie prachy neni nič lepšie. A ta strela tog,tak tu nepoznám. To je aká? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.3.2017 o 19:07

Veď to je o.k.,keď má taký výkon.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 1.3.2017 o 19:03

To id je jeba. Šupa ako z delá. Je to dosť nadupana strela 4100j. Poniklovana strela. Ale ako univerzál mám hammerhead. Ten je dosť dobrý a stojí 30e čo je v pohode ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.3.2017 o 18:48

..Ja som s ňou poloval 7r..Ale v silnom kalib. Tam mi vôbec nepoškodzovala zverinu.ale farba ,ziadna.Našťastie som nikdy nemusel dohladavat.7RM..je dosť presvedcivy...:-).V 7x64 by som dal ID/TIG...Alebo by som skúsil zohnať TOG.tieto ti tiež budú zver prestrelovat a farby bude dosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 1.3.2017 o 17:49

Walter máš pravdu je to špička. Norma je dobrá ale osobne skúsenosti nemám ale veľa ľudí picuje že málo farby a veľké dobiehanie tak ja neporadim ale myslím že ten arrowhead je lepší. Ale každému sa niečo iné vidí. A málo kto si rád prizna chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 1.3.2017 o 17:26

Je tvrdsia strela. Máš pravdu ale zase lepšie prestreluje ako hammerhead. Na silnejšiu zver bude super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.3.2017 o 17:03

Je to Swift Scirocco a to je vyborna strela..Ale pomerne dosť tvrda..Mne sa osvedčila v 7RM....Aby ta neprekvapila situácia,že po rane na komoru alebo cez rebra nebude farba...Starým dobrým ID ckom alebo TIG-om nič nepokazís. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 1.3.2017 o 16:46

Motaq, ináč kamarát to tiež skúšal so mnou na strelnici a ten arrowhead mu lietal tak 10 cm. To mal tiež 7x64 ale cz550. Do cz je dobrý federal klasik poloplasť, geco plus, alebo české. Ale české nič moc. Ešte tak siera ale to je americká strela alebo nosler partition. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stando123, 1.3.2017 o 16:35

Nemcekma, s arrowhead om mám malé skúsenosti. Strely som vybral zo zeme ale je to oveľa kvalitnejšie strela ako hammerhead. Je bondovana. Ale hammerhead je fakt siper ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 1.3.2017 o 16:31

Nazdar motaq. Mám sako 85. Strieľal som na 100m zo stojanu a rozptyl bol tak maximálne 2cm. Z posedu na 200m rozptyl tak 7cm a to ten. Opretim tak to je super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 1.3.2017 o 13:31

Stando123, môžem vedieť z čoho si vybral tie deformované strely? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 1.3.2017 o 10:46

Norma vulkán je v pohode. Ale niektorý sa na ňu sťažujú že zver dosť odchádza od nastrelu. Ale podla mňa je to dobrá strela. Ináč ten arrowhead je lepší ale to je strela swift shiroco ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.3.2017 o 7:57

Stando123 z akej zbrane strielas ten arrowhead? aky rozptyl na 100m dosahujes? Pytam sa lebo som to skusal nastrelit este ked som mal CZ537 a bolo to velmi zle, zial tej zbrani to nesedelo rozptyl 15cm, rovnako ani tikka t3 v 7x64 na tom nebola ovela lepsie rozptyl cca. 10cm. Podla profilu mas SAKO 85 tak ma to zaujima ako to lieta z tejto zbrane. Dakujem za info ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stando123, 1.3.2017 o 5:02

Pani skúste sako arrowhead 2. Je to bondovana strela 9.7g.dosti výkonná. Na 300m padá len 22cm a to ma stale ešte 2300j. Po zvážení deformovanej strely 3ks- 9.1g,9.19g,9.25g. neni o čom. Ináč dobre skúsenosti aj so hammerhead. Ale tak je strata váhy väčšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 24.2.2017 o 15:47

Používám mohu doporučit velmi vyrovnané účinky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peho7, 24.2.2017 o 13:01

čo hovorite na strelivo Winchester Power-point 10,5g v uvedenej razi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol464, 23.2.2017 o 20:03

Zdravim ta, no moje skusenosti so 7x64, otec cely zivot striela ceske 11,2 so striznou hranou a maximalna spokojnost, no posledne roky to ide asi s kvalitou trocha dole, odeluje sa jadro od plasta, ja ich tiez strielam dokonca aj gulabroku, no dostal som sa davnejsie k ceskym nabojom so strelami barnes tsx celomedene, to bolo super strelivo, len skoda uz som ich zhanal a cesi uz tieto streli neplnia tak asi zas prejdem na 11,2. Este k tym 11,2g v 7x64super, no ale v 7x57r to robi niekedy dost divne veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Walter, 23.2.2017 o 19:19

tiež si myslím, že tá nepresnosť streľby nemusí byť v strelive,...najprv by som vylúčil všetky ostatné vplyvy na nepresnosť streľby,..napr. pažbu(vôľu uloženia laufu medzi drevom a oceľou,či sa neopiera, vyskúšaj pretiahnúť bankovku popod lauf od mušky až k púzdru záveru, ak neprejde, treba pažbu vyšábrovať v miestach kde sa dotýka ),... ďalej či netrčí dovnútra pažby a nedotýka sa laufu skrutka predného úchytu remeňa, aj to býva, ..taktiež či je pažba správne uchytená k puzdru záveru- tuhosť- skrutky utiahnúť na momenťák,.. tiež tuhosť montáže puškohľadu,...taktiež puškohľad, či mu nepláva osnova - neviem akú značku tam máš,.. skontroluj si aj dĺžku nábehového kužela za komorou, aj tam môže byť pes zakopaný,.. strela s dlhším valcovým driekom ako má typ SPCE má laicky povedané "bližšie" pri vývine výstrelu k poliam vývrtu a nemá tendenciu volného letu, na rozdiel od iných ogiválnych typov striel, aj to sa dá riešiť inou dĺžkou náboja, ale to je parketa pre odborníkov, no je toho viac, spomenul som len tie základné chyby čo si môžeš sám odstrániť, pamätaj že si si kúpil Českú flintu, aj škodovkám sa hovorilo ŠKODA DODO(dorob si doma) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 23.2.2017 o 12:33

Ahoj CZ550FS v cal.7x64 bola moja prva puska (8 rokov som ju mal). Najviac som pouzival SB SPCE 11,2g. Bolo hlavni jedno aka krabica..pekne gulky ukladala pri seba. Ku koncu som strielal Geco plus 11g. tak isto hlaven ich ukladala, ze sa dotykali. Strielal som aj na strelnici lahsie gramaze a v pohode to bolo. Ta puska okrem toho, ze mala min 4kg s optikou nemala chybu. Kazda hlaven je svojim sposobom ina ..dve rovnake nenajdes. PS: v tej kratkej hlavni to SPCE nebolo az tak galakticky zle - co sa tyka ucinkov a atd. ...ak je nova...tak potom mozno len zabehnut treba.LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 23.2.2017 o 12:30

len aby nebol problem inde a nie v strelive... Tym nemyslim v strelcovi, ale v zbrani.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canadier, 23.2.2017 o 11:03

Zdravím, rád by som sa spýtal majiteľov CZ 550 FS v kal. 7x64, že aké strelivo sa im osvedčilo, lebo ja do teraz sa neviem odtrhnúť od S&B.Skúšal som Normu Vulkan aj Orix, rozptyl u oboch nad 10cm / 100m, Skúšal som aj Geco, ktoré chodilo kam chcelo. Niekedy sa dierky dotýkali, inokedy 12 cm od seba. Najpresnejšie lieta S&B SPCE do 3cm, a SP do 4cm na 100m. Vaše skusenosti s touto krátkou hlavňou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hurky, 19.2.2016 o 7:25

So Sakom Hammerhead 11g neurobíš chybu. Ja ho strieľam v CZ 550, zatiaľ veľká spokojnosť. Jeleň strelený za lopatku, prestrelené pľúca a jedno rebro - odbeh asi 70 m, farby mohlo byť aj viac, farbil dovnútra. Lanštiak prestrelené srdce a škrabnutá hrudná kosť - v ohni. Druhý lanštiak - strelený za ucho tiež v ohni. Prasa - rana za lopatku, chytená pečeň, pľúca, dve rebrá - odbehlo asi 10 m z nástrelu. Srnec prestrelené lopatky a pľúca zostal v ohni. Okrem toho tri líšky a jazvec všetko v ohni. Poškodenie diviny minimálne. Viď. moje foto. Geco plus som nestrieľal, neviem porovnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off farbiarargo, 18.2.2016 o 22:59

Kolegovia poprosil bi som o radu .Mám guľovnicu kalibru 7x64 a doteraz som do nej používal strelivo od SB 7x64 SPCE 11,2 g .Kúpil som novú optiku a chcel bi som si zbraň nastreliť na iný druh streliva .Zvažujem Sako 11g Hammerhead ,alebo Geco plus 11g. Vedeli by ste mi povedať postrehy a skúsenosti z týmito druhmi streliva ,alebo ich vzájomne porovnať? Poľujem na srnčiu diviačiu a vysokú zver .Za vaše rady a postrehy vopred Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 8.2.2016 o 12:20

Chlapi, zbytočne sa tu vadíte či je vulkan od Normy dobrý alebo nieje, ajtak to bude v tomto kalibri jedna z najoblúbenejších striel a možem povedať že zaslúžene :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Walter, 8.2.2016 o 8:25

Tak podľa Teba "peeterko" poľovník, ktorý od roku 1978 "derie" tretiu zbraň v tomto kalibri a vystrieľal niekoľko tisíc nábojov, sa nevie, a ani nemá vyjadrovať ku kalibru 7x64? Vidíš si Ty vôbec na koniec nosa, po vystrieľaní tej jednej krabičky spomínaných Vulkanov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off peeterko, 1.2.2016 o 19:20

Walter, zjavne mas velmi oddychnuty mozog, ked dokazes vykonstruovat taketo nezmysli. Ked sa nevies vyjadrit ku kalibru 7x64, tak sa nevyjadruj vobec, lebo si len na smiech :) Ja na teba nemam dovod reagovat. Prajem pekny vecer vsetkym a vela krasnyc polovnych zazitkov s tymto distingovanym a vsestrannym kalibrom. LLZ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 650525, 29.1.2016 o 14:16

Prepáčte ospravedlňujem sa a prajem LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ypsilon, 29.1.2016 o 14:14

Nemá sa tu diskutovať o strelive kaliber 7x64? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 650525, 29.1.2016 o 14:04

Všade strelivo,vzdialenosti,zbrane,nezákonné pomôcky pri love zveri zabudli ste na poľovnícku vzdialenosť,etiku ,úctu k zveri a kolegom poľovníkom. Hlavne ma mrzí ,že v inzerátoch sa objavujú pomôcky na nelegálny lov zveri.Verím je iná doba,ale prepáčte niektorí zbohatlíci to nepoznajú.Dostali sa k revíru a myslia si,že všetko môžu čo je dostupné je dovolené. Je my ozaj ľúto,že naši funkcionári z SPZ a SPK si to nevšímajú,lebo im to vyhovuje.Otázka znie sú podporovaný týmito ľuďmi,patria medzi nich a vlastne ,akom to v skutočnosti je? Podporujem miso 111 !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off rado100, 29.1.2016 o 12:36

Páni ona terminálna balistika je veľmi čudná vec. Čo jednému funguje k spokojnosti, inému nemusí. Napríklad kamarát v 7x64 používa SST 162gr. Po mnohých kusoch ulovenej zveri spokojnosť s účinkom aj so šetrnosťou k divine (čo ako počúvam je asi jediný). No od začiatku zimy veľké sklamanie. Všetko čo ulovil neuveriteľne podliate. Je to séria nábojov s tým istým prachom a strely sú s tej istej škatuľky. Druhý prípad 300wsm a strela Hornady GMX 165gr. 12 kusov vysokej zostalo v ohni a to aj na vzdialenosť cez 400 metrov! No potom začalo všetko odchádzať prakticky bez značenia pri dobrých zásahoch. A teraz babo raď čo sa stalo? Preto ja verím že dvaja ľudia môžu mať diametrálne odlišné skúsenosti s jednou strelou. Kvôli tomuto osobne veľmi nerád niekomu radím aké strelivo používať. Môžem povedať toto by mohlo byť dobré ale s určitosťou to nikdy tvrdiť nemôžem. Každý si ten svoj ideál podľa svojich požiadaviek musí nájsť sám. Čo sa týka diskusií v poslednom čase, musím dať za pravdu Mišovi 111. Prečítam si ich no ťažko nájdem nejakú do ktorej by som chcel prispieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Walter, 29.1.2016 o 12:21

miso111, v poslednom príspevku si uviedol skutočnosti ktoré Slovenské poľovníctvo zažíva, s tým som s Tebou zajedno. Máš pravdu, do poľovníctva prichádzajú aj ľudia s komerčnými úmyslami, šúsuchtiví lovci bez potrebného vzťahu k prírode a k volne žijúcej zveri. No zas v predchádzajúcom príspevku vyvraciaš moje pochybnosti o správnosti používania mäkkých trieštivých striel, ktoré síce majú dobrý stop efekt, ale ničia divinu rozsiahlymi hematómami. Nie je na mieste tvrdiť, že radšej vyhodiť pár kg mäsa aj pri špatnom zásahu, ako tu mnohí obhajujú a nedohľadávať pri použití määkej strely.Ja tvrdím, že Vulkan je kompromisom, výborná strela na presnosť na väčšie vzdialenosti, šetrná k divine, a mne vždy prestrelila aj vitálnu ťažšiu zver. Najdôležitejšie je umiestniť zásah tam kde má byť umiestnený, a to do oblasti srdca a čo najmenšom uhle od profilu zveri. Mnohí skúsení poľovníci mi dajú za pravdu, že s neviem akou strelou aj v tropickej ráži po sfušovanej rane na mäkko,zošikma na "štich"atd., zver bude odbiehať z nástrelu a bude ťažko dohľadateľná alebo nedohľadaná. Vulkan-zlatý stred, patrí do zbrane tým poľovnímom, ktorí sa dokážu ovládať a nestrieľajú za každú cenu, kým nie sú si istí správneho zásahu. Viem o čom hovorím , Vulkanom strieľam dlhé roky všetku lovnú zver v horskom revíri a ešte ma nesklamal.Treba sa ovládať pri streľbe, dobre trafiť tam kde treba, a držať sa hesla:Aj zajtra svitá! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off Durell, 29.1.2016 o 10:40

Prečítal som to len zbežne, ale z diskusie usudzujem, že skúsenosti jednotlivcou s vulkanom majú zjavný časový odstup a mohla zauradovať kreativita výrobcov a dodavatelov . Strela s pred 2-3 rokov nemusíbyť uplne identická - tvrdostou . Máme odskušané s ACB v 9,3 . Takže nakoniec môže byť aká taká pravda na oboch stranách. Neprikláňam sa ani na jednu stranu lebo kaliber nemám, ale mohlo by to vniesť nový smer do diskusie . :-)))))) K teme - dodám len tolko Radšej vyhodiť KG z kusa padnutého na mieste alebo do 30 m, ako dalekú dohladávku a nakoniec vyhodiť alebo stratiť celý kus. Zvyknutý som na mechanické poškodenie - hematomy sú skôr výnimkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off miso111, 29.1.2016 o 9:38

Walter čo sa týka účinku mám skúsenosti s vulkánom presne rovnaké ako peeterko. Neviem čo sa ti na jeho hodnotení nepáči. S presnosťou problém nebol no zver sa po zásahoch správala PRESNE rovnako. Nech to tu nenaťahujem stačí jeden praktický príbeh za všetky ostatné (aj tak sa už opakujem!). Jediný kus zveri, ktorý mi ostal po vulkánoch v ohni bolo prasa zasiahnuté rovno na črep! 10 min pred ním som strelil na lanštiaka, ktorý po rane neznačil, dokonca po cca 50 m postál aj s ostatnými. Potom pokojne cupkajúc so zdvihnutým chvostíkom zmizol v trstine. Od doprovodu som dostal info, že som chybil. ČOOO? Z posedu, na 30 m, v pokoji, s opretou zbraňou, strieľané za lopatku na rebrá :) Keby som po chvíli nestrelil diviača, tak mi sprievodca ani urazene nedovolí skontrolovať nástrel. Jasne predsa videl ako som chybil! Lenže Miško si povedať nedal, veril svojim streleckým schopnostiam na vzdialenosť 30 m a išiel sa presvedčiť. Na nástrele nič... po celej dráhe úniku tiež nič... na mieste kde stál s ostatnými nič... a až v trstine začal farbiť ako z kýbľa asi na 10 m a tam aj ostal padnutý s vymaľovanou 10-sinou! Keď mi to potom spravilo ďalších 9 kusov od diviačaťa až po jeleňa, zvyšok krabičky som daroval! Za tie peniaze (40e +) očakávam, že sa zvieratká budú po rane správať trochu inak!!! A ešte Ti na záver poľovníckeho príbehu niečo prezradím. Stretol som niekoľko ďalších priateľov lovcov, ktorý na počudovanie a fantastické skúsenosti ostatných majstrov streľby, mali rovnaké neblahé skúsenosti s touto špičkovou strelou a začali používať niečo iné...ALE NIKOMU TO NEHOVOR! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Walter, 29.1.2016 o 7:51

admin, máš Ty nos na plagiátorov, ani mne sa tie peeterkove "skúsenosti"s Vulkanom nezdajú, píše o strele Vulkan 11g v 7x64 toto:"Norma Vulkan - napriek tomu, ze sa hovori, ze blaser hlavne nerady papaju ine ako nemecke strelivo, tak s presnostou nebol ziadny problem. Vulkan by som definoval ako stredne tvrdu strelu. Strelenych viac kusov srncej, lanstiaky, jelen, jelienca a tulavy pes. Takmer vsetko odskakovalo po zasahu vulkanom, 2 lanstiaky uplne bez znakovania a po 1 krabicke som nadobudol dojem, ze sa s nim neda ziadna zver udrzat na nastrele, ani ak je zver v klude a nevie o strelcovi. Farbenie zvacsa slabsie az stredne (silnejsie iba pri srncej), poskodenie diviny minimalne, obcas dokonca bez medziblanovych podliatin, co prijemne prekvapilo a maso bolo treba vyrezavat iba ak bolo strielane krizom cez lopatku. Tulavy pes velkosti asi kopova s prestrelenym krkom, bez zasahu kosti vsak odbehol neuveritelnych 120m a velmi slabo farbil. Takze mi vulkan pride do tohto kalibru troska viac tvrdy a bez dostatocneho odporu sa asi slabsie deformuje, co moze sposobit troska komplikacie pri zasohoch na makko. Ale je teda vynikajuci pre strelcov, co poluju aj kvoli divine a pripadne maju po ruke zapracovaneho psa na dohladanie odskocenej zveri." Niejako moc tej zveriako píše prispievateľ peeterko nastrieľal z jednej krabičky Vulkanov , píše: (Strelenych viac kusov srncej, lanstiaky, jelen, jelienca a tulavy pes), to koľko bolo tých nábojov v tej krabičke, keď odrátame tie, ktorými si si musel aj nastreliť zbraň na nové strelivo, na akú vzdialenosť si nastreľoval, koľkými ranami, aby si mohol vyhodnotiť stredný zásah na korekciu zámernej? Nedajbože napíšeš, že si nenastreľoval,alebo že Ti je "ukradnuté", čo si kto myslí a či súhlasí s Tebou či Ty máš alebo nemáš zbraň na nové strelivo nastreliť.Keď už sa odvolávaš na logiku tak logicky vyplýva, že ak si nastreľoval a minul niekoľko nábojov z krabičky kde je 20 nábojov, tak potom koľko Ti zostalo tých nábojov na tie "väčšie množstvá srnčej, diviačej, vysokej a ešte aj psa, na ktorých si získal tie skúsenosti aby si mohol takto hodnotiť strelu, keď si nadobudol dojem že s Vulkanom sa nedá udržať zver na nástrele. A k tomu psovi čo si ho "šktrabol" a ubehol "neuveriteľných"120m, čo si si myslel?,že padne v ohni?Aj po komorovej rane s rôznymi inými kvalitnými strelami zver odbieha z nástrelu, jedine pri zásahu na hlavu - mozog, krčnú chrbticu - miechu, vitálnejšia zver zostáva na nástrele.Nedá mi opýtať sana význam Tvojho hodnotenia strelcov , citujem:.... "Ale je teda vynikajuci pre strelcov, co poluju aj kvoli divine a pripadne maju po ruke zapracovaneho psa na dohladanie odskocenej zveri",..... to sa má ako rozumieť? Ty si vegetarián a hľadáš len adrenalín pri love na hosťovačkách? zrejme máš radosť len z toho ako zver po zásahu mäkkou trieštivou strelou "kotrmelcuje", zrejme Ti nevadí že sa tým znehodnocujú dary prírody a niekto tú divinu bude spracovávať a mnoho z nej sa vyhodí? Odkosil si Ty a usušil niejaké objemové krmivo? Vynášal krmivo do krmelcov v hlbokom snehu? Staral sa o zver v zimnom období niekoľko desiatok rokov vo "svojom" revíri, asi nie, lebo by si toto nenapísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 41-80 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov