Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Líšky - diskusia

autor: off Vlado2406
pridané: 21.6.2007 10:02
Všetci vieme,že líška prenáša rôzne choroby a je to dravec,loví okrem hrabošov aj malú zver,či už srstnatú alebo pernatú...Ale rovnako ako všetko živé aj ona má obdobie,v ktorom má mladé a stará sa o ne,preto sa pýtam:"Je líška ozaj taký predátor malej zveri a prenášačom rôznych chorôb,že si nezaslúži pokoj aspoň na pár mesiacov,kým vyvedie mladé?"
počet zobrazení: 28 682
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off keke, 21.7.2018 o 7:19

Zdravíčko. Poľujem v poľnom revíri s krásnymi stavmi drobnej. Hosťovské u nás sú nezabudnuteľným zážitkom plného akcie a bohatého výradu. Prečo asi. My berieme tlmenie škodnej vážne. Nemôžeme si dovoliť luxus chovu a ochrany líšok. Mimochodom v období odchovu šteniat je vegetácia vysoká, takže sa im aj tak darí úspešne odchovať mladé v dostatočnom počte. Akosi prirodzene sú väčšinou strieľané v zime a až po žatve. Takže netreba sa báť - nevykapú. Tak to potom vyzerá na niektorých fotkách výradov, kde je pomer drobná líšky skoro 1:1. Takže je to na každom. Či chce chovať drobnú alebo líšky. Pozdravujem.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 242 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off keke, 21.7.2018 o 7:19

Zdravíčko. Poľujem v poľnom revíri s krásnymi stavmi drobnej. Hosťovské u nás sú nezabudnuteľným zážitkom plného akcie a bohatého výradu. Prečo asi. My berieme tlmenie škodnej vážne. Nemôžeme si dovoliť luxus chovu a ochrany líšok. Mimochodom v období odchovu šteniat je vegetácia vysoká, takže sa im aj tak darí úspešne odchovať mladé v dostatočnom počte. Akosi prirodzene sú väčšinou strieľané v zime a až po žatve. Takže netreba sa báť - nevykapú. Tak to potom vyzerá na niektorých fotkách výradov, kde je pomer drobná líšky skoro 1:1. Takže je to na každom. Či chce chovať drobnú alebo líšky. Pozdravujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off jastrab, 18.5.2016 o 11:34

Pre igoret,ano aj lebka líšky môže dosiahnúť zlatú medailu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 17.5.2016 o 20:52

Ked som si precital prvu stranu komentarov tak len sa obavam aby hned aj liska nebola zak. Chranena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off igoret, 17.5.2016 o 16:29

poprosím Vás mám otázku ..lepka líšky môže dosiahnuť zlatu medailu alebo len lepka lišiaka ...dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 17.4.2012 o 14:17

Liška je zvěř zařazená dle zákona - jako zvěř myslivosti škodící...LIŠKU JAKO TAKOVOU NEPARDONUJU V ŽÁDNÉM ROČNÍM OBDOBÍ!!!....vždy když je to jen trochu možné jde prst na spoušt´ a jde rana....jenom pro představu vám nastíním norování v přírodní noře v minulém roce......norování 1.5.2011 - přírodní nora -lokalita okraj lesa- vynorováno 7 liščat ( stará nebyla doma ), bylo nutno kopat - při kopání jsme kromně 7 liščat vytáhli ještě ::!!!!: 3 selata , dva zajíce a dva páry předních běhů od srnčího!!!!!!!!!!!!....myslím že pro představu to stačí.......po takovémto norování není potřeba přemýšlet o tom zda dát lišce pokoj!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off majko82, 17.4.2012 o 13:02

páni ja by som vám všetkým doprial poľovať v polnom revíry v akom poľujem ja a vidieť aspom raz za život to čo má líška nanosené v nore keď odchováva mladé , velice rýchlo by ste zmenili názor nato že v čase odchovu mladých líščat im treba dať pokoj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off kandidat22, 17.4.2012 o 12:56

Zdravim!!! Ja sice niesom este polovnik iba kandidat , ale moj otec poluje dlhe roky a ja zdielam rovaky nazor ze by mali mat pokoj aspon v tomto case!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marosfigura, 12.4.2012 o 16:14

liška robi škodu počas celeho rOka mne preliezla plot ako mačka a usmrtila mi bažantov aj kralovskych ale už to neurobi nebit mojho psika NDS tak by som si zase myslel že to robi kuna skalna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jastrab, 19.3.2012 o 8:18

Polovníci,ktorým záleží na stavoch drobnej zveri zoberte si svojich brlohárov a prekontrolujte si líščich brlohov.Cez víkend sme so psíkmi ulovili 20 líšok.Drobnej zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matomatozhrinovej, 17.3.2012 o 13:45

je to blbe ked sa na lisky striela cely rok,mal by sa vydat zakon podla ktoreho by sa na liky mohlo strielat iba pocas obdobia kedy nevivadzaju mlade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 17.3.2012 o 9:52

vidim ze niekomu tu uz skoncil BANN... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 17.3.2012 o 1:59

To neviem, ale viem, kde ju človek premnožil a zdegeneroval krátkozrakým, nezootechnickým celoročným lovom - všade. Minimálne na Slovensku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.3.2012 o 22:42

Vie niekto, kde na svete človek vyhubil líšku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 15.3.2012 o 21:47

sniper???? aj bachynu strelis ked ma prasce? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 15.3.2012 o 20:19

ani raz som nezavahal ked mi prisla liska ci v zime alebo v lete a uz vobec nepremyslam ci ma mlade alebo nie zakazdim vystrelim aj ked niekedy bez uspechu a cakam dalej uz neraz sa stalo ze 10 min po strele vysli aj diviaci a z rani si nic nerobili staci len pockat :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 14.3.2012 o 19:37

treba sa raz poobzerat okolo liscej nory ked ma mlade mozno zmenite nazor.....ked liska ulovi sliepku bazanta a kuriankta uhynu tie sa nebudu trapit???? a v reviroch kde je prevaha drobnej nic ineho nam nezostava len lisku tlmit celky rok, lahko sa vyprava tym ktorym ziadne skody nenapacha... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off logon, 14.3.2012 o 14:05

oko11, 14.8.2007 o 17:09 ..."rovnako ako všetko živé aj ona má obdobie,v ktorom má mladé a stará sa o ne"... Vlado, skús to zobrať opačne,: tak ako ona, aj všetko ostatné má mladé, a berie na to líška ohľad????.....čo myslíš ??.... takže môj názor je: strieľať, tak ako aj túlavé psy a mačky. Alebo začneme časom chrániť aj tie ???............................... A je to tu...... dočkali sme sa.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ireneus, 14.4.2010 o 14:40

V rámci monitoringu orálnej vakcinácie besnoty u líšky hrdzavej, bol robený čiastočný monitoring aj svalovca Trichinela britovi. Celkovo bolo vyšetrených v rámci Slovenska 190 líšok u ktorých sa u 21 ks diagnostikovala Trich. Britovi. Kým v krajoch Bratislava, Trnava, Trenčín, Nitra nebol žiaden pozitívny prípad, v Žilinskom kraji 1, v Bansko Bystrickom kraji 3, Košickom 5 a v Prešovskom až 13. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 5.3.2010 o 17:50

včera som sa po veľmi dlhej dobe dostal opäť na odkaz dlhá odmlka mala viacero dôvodov,ale teší ma,že táto téma,ktorú som založil ja je stále aktívna a diskusia v nej prebieha viacmenej k tomu o čom je táto téma,síce sa nájdu aj menšie odbočenia od témy,ale to k tomu patrí,som rád,že to tu stále žije... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 8.1.2010 o 16:50

edu nemozem sa tam dostat ale tam SU TIE streli 308 winch exergy
to su te nove homogéne streli nie uz som o tom pocul jeden pan od nas ich ma ešte ich nestihol vyskušat zajtra na spolocnej hadam, daj vediet čo to je zas potom diki , ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 8.1.2010 o 15:23

EDU...sorry, že som ti skomolil meno, to bude tým nervom :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 8.1.2010 o 15:23

Eu neviem prečo ale do tebou vytvorenej témy k týmto nábojom sa nemôžem dostať, daj potom vedieť ako to dopadlo a ako si spokojný. Ja na Líškach nešetrím, stali sa mojím lovným druhom č.1. Neviem prečo,no akosi ma začalo baviť pomáhať drobnej zveri v našom revíri... Teraz však mám nútenú pautu prechladil som si trojklaný nerv... tak sedím doma pri soluxe...xixi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 8.1.2010 o 13:51

jelen93 všetky náboje ti pasuju do jednej pušky !!! Stačí zadať len kaliber a môžeš si vyberať od tých lacných prvý partizán prípadne S&B až cez normu ,federal,hornady,sako,remington končiac špičkovým RWS evolution pod označením EVO . Ceny su niekedy až 4 násobné . S&B prišiel na trh s novinkou nuž vyskúšam to čo to bude zač vypadá to veeeeeeľmi dobre odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 8.1.2010 o 12:10

ved hej mno ale vsetky naboje ti nepasuju do jednej pusky .ale moze byt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.1.2010 o 12:04

jelen93 ešte treba do tej rovnice jeden údaj !Koľko tých 2 eurových nábojov vystriela do roka na líšky??? Potom treba zobrať najlacnejšie strelivo na trhu a hned zistíš koľko by mesačne ušetril . Ak to bude viac ako 20 centov mesačne tak loví líšky naozaj intenzívne . Otázka znie je 20 centov mesačne dosť ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 8.1.2010 o 11:11

ja mislim ze toho naboja.napr.moj oco co ma tak naboj stoji okolo 75sk-2,daco eura.to je dost podla mna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 8.1.2010 o 9:30

dzlubo,,, hej luto strielat gulou len neviem ci im je luto lišky alebo toho naboja ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 8.1.2010 o 9:28

A už nám beží nový monitoring a slabota. Viacerí poľovníci konštatuju, že mnohým je ľúto streliť po líške guľou. No kto vie akým ide smerom naše poľovníctvo. Chráníme líšky a strieľame gravidné jelenice ešte aj 3.1.2010, všetko však podľa zákona ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 4.1.2010 o 12:08

pridavam sa k FLATretriver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 4.1.2010 o 12:00

zákon to umožnuje ale podla mna je to otázka etiky ja osobne by som ju nelovil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 4.1.2010 o 11:05

K tým líškam, ja sa snažím tlmiť čo najviac líšky mimo obdobia vyvádzania mláďat. V skratke starú vtedy nelovím, ale neodsudzujem, ak tak niekto činí, ale je vecou jeho zodpovednodti a poľovníckej cti, čo najskôr mladé odloviť, aby ich utrpenie nedosiahlo veľkých rozmerov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2009 o 18:46

nj tak je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 30.12.2009 o 18:15

Edu keby nami enboli nemorálni, tak by nebolo treba zákonov, hm. Rovnako ako je najlukratívnejší lov raticovej parohatej zveri hlavne počal doby ruje.Takisto - prečo by sa tie najsilnejšie jedince mali loviť práve vtedy, keď od nich čakáme zanechanie potomstva? Toto je ale téma do konca života a rovnako máme na toto každý svoj názor a tiež neisom za to, aby sa počas rují húfne lovili samce.Zákon to ale umožňuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2009 o 16:42

iboo ja netvrdím ,že je to protizákonné . Vôbec nie ! Niekedy je etika možno viac ako zákon . Osobne by som mal problém streliť líšku a nechať mláďatá napospas . Nie zákonný ,ale iba taký trocha na duši .To je však iba môj problém neodsudujem nikoho kto má iný názor . Na sluku počas párenia som mal podobný názor . Dnes už sa na jarnom ťahu neloví . Podľa mňa je to dobrá správa . Teda dobrá správa pre sluku nie pre nádhené jarné poľovačky a zábavu strelcov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 30.12.2009 o 15:16

Edu skús to vysvetliť tomu zákonodarcovi, ktorý určil dobu lovu líšky na celý rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2009 o 13:50

Súhlasím s lesnicou . Aj líška má právo na život a ulovenie matky líšťatám považujem za to isté ako ulovenie diviačice pásikavim prasiatkam a je jedno či je to pri premnožení diviakov alebo v ohnisku KMO . Ono potom nedáva zmysel zákaz lovu straky či sojky v čase keď kladú vajcia a starajú sa o mládatá . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 30.12.2009 o 13:28

lesnica1 - chápeme sa ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 30.12.2009 o 13:05

Na druhej strane však chápem poľovníkov v poľných revíroch, ktorý ak by líšku nelovili intenzívne tak bažantom a zajacom asi môžu dať zbohom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 30.12.2009 o 12:56

Môj zážitok: V jeden večer som pozoroval líšku ako učí svoje mladé loveckým fintám, ktoré budú v živote potrebovať. Chytila hada a vyhadzovala ho nad hlavu líščatám, ktoré sa náramne bavili, skutočne to bol pre mňa zážitok pozorovať ich pri tejto činnosti. Na druhy deň však matku ,,niekto,, ulovil, líščatá teda zostali samé. Na moje prekvapenie som ich asi o dva dni opäť videl, prišli rovno pod rebrík posedu a zjavne vyhladované a opustené iba tak blúdili. Mal som pri sebe chlieb, ktorý som im hodil (,,veď ja ten večer už nejako prežijem o hlade,,) líščatá sa vôbec nebáli a veselo si pochutnávali na chlebe z domácou paštétou, kolieska rajčín ako správne šelmičky nechali tak:):) Asi po hodine sa pobrali preč a viacej som ich už nevidel. Nikdy však nezabudnem na tie smutné pohľady v ich očiach. Ja by som po tejto skúsenosti na líščiu Mať určite nevystrelil...toľko môj názor na túto tému...majte sa:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 30.12.2009 o 12:03

iboo-tým postojom som nemyslela konkrétne teba,ale všeobecne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 242 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM